Një banor i Los Angeles vendosi një kamerë jashtë shtëpisë së tij që kapi pamjet e një vizite nga një luan malor i famshëm lokal.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, Kevin Prince tha se kohët e fundit e pa kafshën që endej në lagjen e tij Hollywood Hills dhe vendosi një kamerë për të përcaktuar nëse kafsha ishte P-22, një luan mali që u bë i famshëm pasi një foto virale e tregonte atë të ndriçuar nga shenja e Hollywood, 10 vjet më parë.

“Unë jam nga New York-u. Jam mësuar me miun e picës. Nuk jam i mësuar me luanët në derën time”, tha Prince.

Videoja e Prince tregonte luanin e malit duke ecur drejt derës së shtëpisë së tij.

Shërbimi i Parqeve Kombëtare e konfirmoi se kafsha në këto pamje ishte me të vërtetë ajo P-22. /Telegrafi/