LAJMI I FUNDIT:

LSDM: Sikur të punonin “TEC Osllomej” dhe “TEC Negotinë” nuk do të paguanim rrymë të shtrenjtë

LSDM: Sikur të punonin “TEC Osllomej” dhe “TEC Negotinë” nuk do të paguanim rrymë të shtrenjtë

LSDM-ja ka reaguar pas informacioneve se po bëhen përgatitje për fillimin e punës së fabrikës “TEC Osllomej”. Nga LSDM-ja thonë se së shpjeti do të zbulojnë se për interesat e të cilëve është importuar energjia elektrike, në vend që të prodhohet ajo vendase, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama
Bëhen përgatitje për fillimin e punës së “TEC Osllomej”
Lexo po ashtu Bëhen përgatitje për fillimin e punës së “TEC Osllomej”

“Informatat e sotme se po aktivizohen blloqet ndihmëse për “TEC Osllomej”, dhe se duhet të sigurohet naftë, nuk është surprizë për qytetarët të cilët dënuan pushtetin dhe zgjodhën ndryshim. Megjithatë pasojat e qeverisë kriminele në largim, po zmadhohen deri në momentin e fundit. Në planin tonë, kemi premtuar se do t’i aktivizojmë të gjitha kapacitetet vendore energjetike, me të cilat do të mundësojmë prodhim të energjisë vendore e cila do të jetë më e lirë”, thuhet mes tjerash në reagimin e LSDM-së./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Arrestohen edhe dy persona në veri, shkon në tetë numri i tyre - konfiskohen edhe armë

Arrestohen edhe dy persona në veri, shkon në tetë numri i tyre - konfiskohen edhe armë

Lajme
Dhjetëra automjete të KFOR-it nisen në drejtim të Leposaviqit

Dhjetëra automjete të KFOR-it nisen në drejtim të Leposaviqit

Lajme
Pacolli i del në krah Kurtit: I ofroj ndihmën time të plotë, në çdo formë që mund të jetë e nevojshme

Pacolli i del në krah Kurtit: I ofroj ndihmën time të plotë, në çdo formë që mund të jetë e nevojshme

Lajme
Pamje të reja nga sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, shihet Milan Radoiçiq

Pamje të reja nga sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, shihet Milan Radoiçiq

Lajme
Pas vrasjes së katër sulmuesve në Banjskë të Zveçanit, Beogradi shpalli të mërkurën ditë zie – Rama: Sinjali më i keq që Serbia mund t’i jepte rajonit

Pas vrasjes së katër sulmuesve në Banjskë të Zveçanit, Beogradi shpalli të mërkurën ditë zie – Rama: Sinjali më i keq që Serbia mund t’i jepte rajonit

Lajme
Sulmi terrorist në veri, ambasadori Hovenier: Është kryer nga një grup profesionistësh

Sulmi terrorist në veri, ambasadori Hovenier: Është kryer nga një grup profesionistësh

Lajme
Kalo në kategori