LAJMI I FUNDIT:

LSDM: Qeveria e re reformuese do ta kthejë energjinë e lirë ditore

LSDM: Qeveria e re reformuese do ta kthejë energjinë e lirë ditore

LSDM-ja përmes një komunikate thonë se nëse Gjorge Ivanov dhe Nikolla Gruevski nuk do t’i kishin bllokuar proceset demokratike qytetarët e Maqedonisë gjatë kësaj fundjave do të shfrytëzonin energjinë e lirë ditore. Ndërsa sipas tyre, energji të lirë ditore do të ketë edhe gjatë ditëve tjera për dy orë, njofton Telegrafi Maqedoni.

Reklama

“Qytetarët do të mund t’i kontrollonin energjinë e harxhuar në kuadër të tarifës së lirë dhe në këtë mënyrë do të kursenin në faturat e tyre. Interes i qytetarëve është të kenë harxhime të ulura për jetë dhe për këtë arsye duhet urgjentisht të mundësohet formimi i qeverisë së re”, thuhet mes tjerash në kumtesën e LSDM-së.

Nga kjo parti si masë tjetër për ndihmë të qytetarëve përmendin edhe kthimin e 15% të tatimit që qytetarët paguajnë për faturat e energjisë elektrike./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Lajme
Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Lajme
Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Lajme
Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elfije Boletini
Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Lajme
Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Lajme
Kalo në kategori