LAJMI I FUNDIT:

LSDM: Mickoski i merr urdhërat nga Gruevski, po punojnë për interesa të huaja

LSDM: Mickoski i merr urdhërat nga Gruevski, po punojnë për interesa të huaja

LSDM ka dalë sërish me deklaratë kundër paralajmërimit të OBRM-PDUKM-së për bllokim të kuvendit dhe insistimit të tyre në zgjedhje të reja parlamentare. Nga LSDM thonë se iniciativat e Mickoskit vetëm se po e rëndojnë akoma më shumë gjendjen e krizës në të cilën ndodhet shteti, duke përmendur se sipas tyre, Mickoski i merr urdhërat e veprimit nga ish shefi i tij, Gruevski.

Reklama

“Në luftën më të madhe ekonomike dhe energjetike me të cilën po përballet vendi ynë, Hristijan Mickoski në vend që të ofrojë konstruktivitet, paralajmëron bllokada të reja të përforcuara. Është konfirmuar se seanca e mbrëmshme e Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së është akti më i zakonshëm në atë parti, urdhërat i jep Gruevski, ndërsa Mickoski dhe bashkëpunëtorët e tij punojnë për interesa të huaja, thuhet në komunikatë.

Edhe pse LSDM çdo ditë jep deklarata se nuk do të lejoj bllokimin e kuvendit dhe penalizimin e shumë ligjeve në dobi të qytetarëve, paralajmërimit të Mickoskit për bllokim të kuvendit dje i’u bashkua dhe Lëvizja Besa, me arsyetimin se qeveria aktuale është jolegjitime dhe nuk mund të mbroj interesat e qytetarëve.


Në trend Lajme

Më shumë
Escobar: Kemi vështirësi në raportet me Kurtin, presim që deri nesër të ketë marrëveshje për qetësim të situatës në veri

Escobar: Kemi vështirësi në raportet me Kurtin, presim që deri nesër të ketë marrëveshje për qetësim të situatës në veri

Lajme
Goran Rakiq me të njëjtën veturë, në Prishtinë me targa RKS - në Zveçan pa targa fare

Goran Rakiq me të njëjtën veturë, në Prishtinë me targa RKS - në Zveçan pa targa fare

Lajme
Dëshmitari thotë se serbi i akuzuar ishte qenë në krye të paramilitarëve që kishin kryer krime lufte dhe se ia vrau djalin e axhës

Dëshmitari thotë se serbi i akuzuar ishte qenë në krye të paramilitarëve që kishin kryer krime lufte dhe se ia vrau djalin e axhës

Drejtësi
KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

Lajme
Vrasja e policit në Zllatar, dëshmitari: Atë natë, para ngjarjes pashë katër të shtëna me armë - i dëgjova edhe dy ose tri tjera

Vrasja e policit në Zllatar, dëshmitari: Atë natë, para ngjarjes pashë katër të shtëna me armë - i dëgjova edhe dy ose tri tjera

Drejtësi
Escobar e Lajçak i kërkojnë Osmanit gjetjen e një zgjidhjeje të shpejtë për qetësimin e situatës në veri

Escobar e Lajçak i kërkojnë Osmanit gjetjen e një zgjidhjeje të shpejtë për qetësimin e situatës në veri

Politikë
Kalo në kategori