Tërmeti i fundit ka shokuar edhe një herë Shqipërinë, pasi tashmë ka edhe viktima.

Një dridhje e një magnitudë prej 6.3, ka bërë që ndërtesat në Tiranë dhe Durrës të shemben.

Lorik Cana është njëri prej të parëve që ka reaguar në lidhje me tërmetin.

Legjenda e futbolli shqiptar ka shkruar në llogarinë e tij në Instagram: “Zoti qoftë me ne”.

Tërmeti i fundit ishte më i fuqishmi se sa ata që kanë ndodhur në javët e kaluara, pasi tani kemi edhe viktima dhe dëme më të mëdha materiale. /Telegrafi/