LAJMI I FUNDIT:

Lloga: Si “Front Europian” pranuam ftesën e OBRM-PDUKM-së për të diskutuar të gjitha çështjet e rëndësishme për vendin

Lloga: Si “Front Europian” pranuam ftesën e OBRM-PDUKM-së për të diskutuar të gjitha çështjet e rëndësishme për vendin

Krenar Lloga, përfaqësues i koalicionit “Fronti Europian”, ka bërë të ditur se koalicioni ka pranuar një ftesë nga OBRM-PDUKM për të diskutuar çështje të rëndësishme që prekin të ardhmen e vendit. Kjo njoftim vjen në prag të votimit për ndryshimet në Ligjin për Organizimin dhe Punën e Organeve të Administratës Shtetërore.

Gjatë një mbledhjeje të zgjeruar të koalicionit, e cila përfshinte kryetarë dhe përfaqësues të ndryshëm të partive, është bërë e ditur se ftesa ka ardhur direkt nga OBRM-PDUKM ose përmes ndërmjetësve. Diskutimet kanë qenë të fokusuara në mënyrën se si do të veprohet – nëse do të pranohet dialogu me OBRM-PDUKM apo do të vazhdohet me kërkimin e legjitimitetit.

Pas diskutimeve, është arritur një vendim unanim për të pranuar ftesën dhe për të hapur bisedimet me OBRM-PDUKM rreth të gjitha çështjeve të rëndësishme.

Në trend Lajme

Më shumë
Nga dyshimet për Policinë e Kosovës tek ndikimi te dëshmitarët, si e ndryshoi Specialja arsyetimin për t’i mbajtur në Hagë ish-krerët e UÇK-së

Nga dyshimet për Policinë e Kosovës tek ndikimi te dëshmitarët, si e ndryshoi Specialja arsyetimin për t’i mbajtur në Hagë ish-krerët e UÇK-së

Drejtësi
Vdekja e katër burrave në lokacione të ndryshme në Prishtinë, Prokuroria: Në koordinim me Policinë po ndërmarrim veprime për ndriçimin e rrethanave

Vdekja e katër burrave në lokacione të ndryshme në Prishtinë, Prokuroria: Në koordinim me Policinë po ndërmarrim veprime për ndriçimin e rrethanave

Besnike Salihu
PDK kërkoi shkarkimin e ambasadorit Berishaj, deputeti Berisha e vizitoi në Zagreb: Biseduam për të mirën e kombit dhe shtetit

PDK kërkoi shkarkimin e ambasadorit Berishaj, deputeti Berisha e vizitoi në Zagreb: Biseduam për të mirën e kombit dhe shtetit

Politikë
Vdekja e katër burrave në Prishtinë, Policia nis hetimet

Vdekja e katër burrave në Prishtinë, Policia nis hetimet

Kronika e Zezë
Aliu jep lajmin e mirë për diasporën, nga 24 qershori hapen linja të reja të fluturimeve nga Prishtina në Zvicër

Aliu jep lajmin e mirë për diasporën, nga 24 qershori hapen linja të reja të fluturimeve nga Prishtina në Zvicër

Lajme
Ndërprerja e energjisë në Shqipëri, Balluku: Jemi në një situatë kritike, e njëjta gjë ndodhi në Kroaci dhe Mal të Zi

Ndërprerja e energjisë në Shqipëri, Balluku: Jemi në një situatë kritike, e njëjta gjë ndodhi në Kroaci dhe Mal të Zi

Lajme
Kalo në kategori