Gjithçka që ndodhi në përballjen Mal i Zi 1-1 Kosovë

(Foto: Telegrafi/Ridvan Slivova)

Kosova ishte mysafir i Malit të Zi në ndeshjen e dytë kualifikuese për Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’. Përfaqësuesja jonë udhëtoi në Podgoricë, ku u zhvillua përballja e vlefshme për Grupin A.

Takimi përfundoi me rezultat të barabartë (1-1), edhe pse Kosova e dominoi ndeshjen dhe e meritoi fitoren.

Telegrafi ju ka mbajtur të informuar në kohë reale për të gjitha detajet e përballjes ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi.

Përfundon ndeshja: Mali i Zi 1-1 Kosova

Ka përfunduar me rezultat të barabartë ndeshja ndërmjet Malit të Zi dhe Kosovës në Podgoricë.

Përfaqësuesja e jonë shënoi me anë të Milot Rashicës, mirëpo nuk arriti ta ruante epërsinë apo të shënonte gola të tjerë, përkundër paraqitjes mbresëlënëse dhe dominimit të sfidës.

LEXOJENI RAPORTIN E PLOTË >>>

07/06/2019 22:35

Katër minuta shtesë

Tentimet e fundit të Kosovës për ta fituar sfidën në minutat shtesë, njëherësh duhet pasur kujdes nga kundërsulmet.

07/06/2019 22:34

Minutat e fundit

90′ Kosova përpiqet të ndërtojë aksione për ta fituar lojën në minutat e mbetura.

07/06/2019 22:31

Pak minuta deri në fund

07/06/2019 22:27

82′ Rashica ndëshkohet me karton të verdhë.

07/06/2019 22:25

81′ Amir Rrahmani i pasaktë me goditjen me kokë.

07/06/2019 22:24

80′ Një aksion i mirë që përfundon pa konkretizim në zonën kundërshtare.

07/06/2019 22:22

76′ Arijanet Muriqi ndëshkohet me karton të verdhë.

07/06/2019 22:16

Beqiraj rekorder për Malin e Zi

Fatos Beqiraj nga sonte është rekorder me numrin e paraqitjeve për Malin e Zi. Në ndeshjen ndaj Kosovës, ai e ka regjistruar paraqitjen e 62-të me këtë përfaqësuese.

LEXOJENI LAJMIN E PLOTË >>>

Fatos Beqiraj (Foto: Giuseppe Bellini/Getty Images/Guliver)
07/06/2019 22:13

69′ Barazohet rezultati. Shënon Stefan Mugosa.

07/06/2019 22:10

65′ Në anën tjetër ishte në vend Muriqi për të penguar ndonjë befasi të kundërshtarëve.

07/06/2019 22:08

Tjetër rast, nuk ka gol

64′ Një mundësi tjetër goli, ku mungoi vetëm konkretizimi. Shtylla e shpëtoi Malin e Zi.

Super rast, nuk ka gol

63′ Pasim mbresëlënës nga Rashica, mirëpo nuk shënon Zhegrova.

07/06/2019 22:05

61′ Tjetër depërtim në zonë nga lojtarët tanë, mirëpo finalizimi nuk ishte i duhuri.

07/06/2019 22:03

57′ Karton i verdhë për Leart Paqaradën. Ndërsa menjëherë pas, malazezët patën një rast të rrezikshëm.

07/06/2019 21:58

54′ Një goditje e rrezikshme e Mugosas që përfundoi jashtë portës së Muriqit.

07/06/2019 21:50

Fillon pjesa e dytë

Kosova është 45 minuta larg triumfit në ndeshjen kundër Malit të Zi në Podgoricë.

Dardanët janë në epërsi me golin e Milot Rashicës të shënuar në pjesën e parë (24′).

07/06/2019 21:49

Pacolli shpreh shqetësimin për presionin ndaj trajnerit të Malit të Zi

“Po ndjek me shqetësim situatën në lidhje me ndeshjen e futbollit midis Kosovës dhe Malit të Zi. Mali i Zi është mik dhe partner i Kosovës. Serbia nuk do ta pengojë këtë miqësi.

“Presioni ndaj trajnerit dhe ndaj disa lojtarëve nga Beogradi dhe mediat serbe e tregon fytyrën e vërtetë të Serbisë për të ndërhyrë në vendet fqinje. Kosova dhe Mali i Zi do t’i kapërcejnë këto pengesa nga Beogradi dhe të dyja vendet tona njohin taktikat e Serbisë”.

“Sytë i kemi tek djemtë tanë sonte në Malin e Zi dhe ju urojmë atyre fitore”, ka shkruar minsitrii Jashtëm, Behgjet Pacolli, në Facebook.

43% Posedimi i topit 57%

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian