Lingard me një gol të bukur i jep fitoren Anglisë përballë Holandës (Video)

Kombëtarja e Anglisë ka marrë një fitore minimale 0-1 në udhëtim te Holanda.

Edhe pse vendasit llogariteshin si favorit për këtë takim, ‘Tre Luanët’ kanë befasuar në Amsterdam.

Pjesa e parë ishte e barabartë me dy skuadrat që kishin disa gjysmë raste shënimi por pa arritur të shënohet ndonjë gol.

Por në pjesën e dytë anglezët u treguan më të rrezikshëm para portës së vendasve.

Kësisoj golin e fitores Anglia e arriti në minutën e 59 të ndeshjes.

(Photo /Getty Images)

Ishte sulmuesi i Manchester United, Jesse Lingard që me një gjuajte të fortë nga distanca shënoi për 0-1.

Pas golit të epërsisë, Anglia u mbrojt mirë dhe arriti ta ruaj epërsinë e krijuar në minutën e 59’.

Holandezët tri ditë më vonë do të përballen me Portugalinë në udhëtim në një tjetër ndeshje miqësore.

Ndeshjen e ardhshme Anglia do ta zhvilloj në shtëpinë e saj në Wembley përballë Italisë. /Telegrafi/

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Dy gjigantë gjermanë e duan Guirrasyn, mund ta sjellin sulmuesin me formën më të mirë në Evropë për një çmim të ulët

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

"Isha shumë afër të shkoja, detajet vendosën" - Xhaka kujton kohën kur ishte pranë marrëveshjes me Romën