LAJMI I FUNDIT:

Ligji për Tatimin në Pronë në Kushtetuese, reagon Murati: Britmat këta nuk i kanë as për qytetarin e as për shtetin 

Ligji për Tatimin në Pronë në Kushtetuese, reagon Murati: Britmat këta nuk i kanë as për qytetarin e as për shtetin 
Foto: Arkiv

Pasi Asociacioni i Komunave të Kosovës e kanë dërguar në Kushtetuese Ligjin për tatimin në pronë të paluajtshme, i cili parasheh faljen e 100 eurove të tatimit për qytetarët ka reaguar ministri i Financave, Hekuran Murati.

Murati përmes një postimi në rrjetin social në Facebook ka akuzuar opozitën në Kosovë se nuk e ka hallin e qytetarit e as të shtetit.

Ai tha se veprimi i tyre është i kotë dhe se siç tha ai “Krejt çka po duan të bëjnë me këtë potez kasta e vjetër politike, është që të fshihen prapa Gjykatës Kushtetuese”.


Komunat e dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Tatimin në Pronë
Lexo po ashtu Komunat e dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Tatimin në Pronë

“E dërgojnë ligjin në Gjykatë Kushtetuese. Pra, po dëshmohet edhe njëherë që britmat këta nuk i kanë as për qytetarin e as për shtetin.  Sidoqoftë, edhe ky veprim i tyre është i kotë.

Krejt çka po duan të bëjnë me këtë potez kasta e vjetër politike, është që të fshihen prapa Gjykatës Kushtetuese, se gjoja ata ‘do ta kishin miratuar zbritjen e tatimit, por ja që ligji është bllokuar në Gjykatë Kushtetuese’ “, ka shkruar Murati. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Kurti vizitoi vendpunimet e rrugës Kijevë - Zahaq, buxheti i planifikuar për këtë projekt është 46 milionë euro

Kurti vizitoi vendpunimet e rrugës Kijevë - Zahaq, buxheti i planifikuar për këtë projekt është 46 milionë euro

Ekonomi
Shtesat e reja për fëmijë merren nga gushti, ministri Murati tregon se në skemë është një nënë me 10 fëmijë

Shtesat e reja për fëmijë merren nga gushti, ministri Murati tregon se në skemë është një nënë me 10 fëmijë

Ekonomi
Acibadem prin “i pari” në Turqi në kirurgjinë e veshkave

Acibadem prin “i pari” në Turqi në kirurgjinë e veshkave

Acibadem
Mjeku në shtëpi mundësuar nga

Mjeku në shtëpi mundësuar nga "KosovaMed" ofron mbështetje shëndetësore për të moshuarit në shtëpi

KosovaMed Healthcare
Mirëpritje e diasporës si kjo: IP Petrol dhe Heb's hapin dyert në Merdarë!

Mirëpritje e diasporës si kjo: IP Petrol dhe Heb's hapin dyert në Merdarë!

IP Petrol
Ftesë për ofertim: Trajnim për trajnerët në IPKO Telecommunications LLC

Ftesë për ofertim: Trajnim për trajnerët në IPKO Telecommunications LLC

IPKO
Kalo në kategori