LAJMI I FUNDIT:

Ligji për kontrollin e duhanit, sfidë për institucionet

Ligji për kontrollin e duhanit, sfidë për institucionet

Ligji për kontrollit e duhanit, ndonëse ka hyrë në fuqi qe tri vite, implementimi i tij akoma mbetet sfidë.

Reklama

Kështu ka deklaruar ministri i Shëndetësisë, Imet Rrahmani, i cili në mbledhjen e sotme të Qeverisë, ka informuar kabinetin qeveritar lidhur me zbatimin e këtij ligji.

“Tre vjet më pas realiteti tregon se kemi rënie te zbatimit të tij. Ligji ka prodhuar rezultate te mira por sfidë mbetet implementimi i këtij ligji. Ministria e Shëndetësisë konsideron që duhet më shumë involvim nga ana e institucioneve në zbatimin e këtij ligji”, ka deklaruar Rrahmani. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Arbnor Rushiti fitues i BMW të serisë së 3-të - Go+ LOJË E TRENT

Arbnor Rushiti fitues i BMW të serisë së 3-të - Go+ LOJË E TRENT

GO+
Kompani ndërkombëtare do të marrin pjesë në panairin e parë për pasuri të paluajtshme - Prishtina Real Estate Expo 2023

Kompani ndërkombëtare do të marrin pjesë në panairin e parë për pasuri të paluajtshme - Prishtina Real Estate Expo 2023

Prishtina Real Estate EXPO
A e dini ku mund të këmbeni kriptovaluta në Kosovë?

A e dini ku mund të këmbeni kriptovaluta në Kosovë?

exCoins.me
Tech Park Prishtina gati të hapet - moment historik për të ardhmen e teknologjisë në Kosovë

Tech Park Prishtina gati të hapet - moment historik për të ardhmen e teknologjisë në Kosovë

STIKK - Kosovo ICT Association
Në Prishtina Mall, me 5 tetor hapen - Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Në Prishtina Mall, me 5 tetor hapen - Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Prishtina Mall
Elita Plus mbështet muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit me paketën e analizave me zbritje dhe vizita kardiologjike falas

Elita Plus mbështet muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit me paketën e analizave me zbritje dhe vizita kardiologjike falas

Elita Plus
Kalo në kategori