Pas xhiros së 12 që u zhvillua në mesjavë, sot hapet java e 13 e Ligës së Parë në futboll, ku na presin dy ndeshje.

Në Grupin A, Drenasi është nikoqir i skuadrës së Istogut.

Mysafirët janë favoritë për të fituar këtë ballafaqim sepse synojnë Superligën, ndryshe nga Drenasi që do mbijetesën në këtë kategori.

Dueli tjetër i ditës luhet në Grupin B ku ballafaqohen dy ekipet që në vitet e fundit ishin pjesë e Superligës, KEK-u dhe Flamurtari.

Ballafaqimin në Drenas do ta drejtojë gjyqtari kryesor, Valon Bajgora, i ndihmuar nga asistentët Visar Kupina e Lulëzim Statovci.

Ndërkohë, në Kastriot gjyqtar kryesor është Gramos Shala, me asistentë Taulant Ibërdemajn dhe Visar Kelmendin.

Të dy ndeshjet fillojnë prej orës 13:00.

LIGA E PARË – SOT

GRUPI A

Drenasi – Istogu

GRUPI B

KEK-u – Flamurtari.

/Telegrafi/