LAJMI I FUNDIT:

Lidhi me litar gomarin dhe e tërhoqi zvarrë me veturë nëpër rrugë, irlandezja i del në ndihmë kafshës

Lidhi me litar gomarin dhe e tërhoqi zvarrë me veturë nëpër rrugë, irlandezja i del në ndihmë kafshës
Reklama

Në Enderry të Irlandës, shoferi i një veturë është filmuar duke tërhequr zvarrë me mjetin e tij motorik një gomar që e kishte lidhur me litar.

Një kalimtare rasti film0i momentin që shokoi opinionin, duke detyruar shoferin ta ndalë veturën dhe t’ia heq litarin gomarit, transmeton Telegrafi.


Në  videon amatore shihen gomari i bardhë i lidhur me litar dhe tërhiqej zvarrë me veturë. E gruaja që i doli në ndihmë kafshës, është cilësuar si heroinë.

“Ndalo, gomari po rrëshqet dhe po e tërheq zvarrë”, dëgjohet duke i thënë shoferi gruaja që po e filmonte ngjarjen.

Organizatat për të drejtat e kafshëve në Irlandë kanë reaguar, duke kërkuar që shoferi të ballafaqohet me organet e rendit për këtë veprim. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Interesante
Burri nga Gjermania shet monedhën 2 euroshe për 99 mijë

Burri nga Gjermania shet monedhën 2 euroshe për 99 mijë

Interesante
Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Fun
Vajza nuk mund ta besonte kur pa se kush po e çante murin për të hyrë në dhomën e saj

Vajza nuk mund ta besonte kur pa se kush po e çante murin për të hyrë në dhomën e saj

Fun
Dramë e paprecedentë në qendrën tregtare: 'Sirenës' i ngeci bishti gjatë performancës dhe për pak sa nuk u mbyt

Dramë e paprecedentë në qendrën tregtare: 'Sirenës' i ngeci bishti gjatë performancës dhe për pak sa nuk u mbyt

Interesante
Po të mos e kishte parë, kush e di se çfarë do të kishte ndodhur: Ja ku një burrë e gjeti një gjarpër vdekjeprurës

Po të mos e kishte parë, kush e di se çfarë do të kishte ndodhur: Ja ku një burrë e gjeti një gjarpër vdekjeprurës

Fun
Kalo në kategori