Lenjani në formacionin e javës në Zvicër

Ermir Lenjani ka vazhduar me formë të mirë në futbollin zviceran.

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë ka qenë vendimtar në fitoren e Sionit 0-2 në udhëtim te Lausanne.

Lenjani asistoi fillimisht në momentin që Sion fitoi penalltinë në minutën e 53-të.

E nëntë minuta para fundit të ndeshjes, kamenicasi përsëri ishte protagonist kur bëri një asistim maestral për Carlitos që shënoi për 0-2.

Falë kësaj fitore Sioni ka shtuar dukshëm gjasat për të mbijetuar në elitën e futbollit zviceran.

Paraqitja e jashtëzakonshme ndaj Lausannes ka bërë që Lenjani të futet edhe në formacionin e javës në Zvicër nga Blick.

Për Lenjanin kjo është java e tretë radhazi që futet në formacionin e javës në Zvicër.

28-vjeçari ka arritur të shënoj dy gola në kampionat dhe të bëjë pesë asistime. /Telegrafi/