Sezoni i ri, por Leart Paqarada ai i vjetri që jep kontribut të jashtëzakonshëm për St Paulin.

Mbrojtësi i majtë i Kosovës e ka nisur si titullar sezonin e ri me St Paulin dhe me shiritin e kapitenit në krah.

Paqarada ka qenë fantastik në 45 minutat e para të ndeshjes mes St Paul dhe Nurenberg 3-0.

Reprezentuesi kosovar fillimisht dha një asistim në minutën e 24-të për Irvine që shënoi për 1-0.

Ndërkohë në minutën e 38-të, Paqarada e shtoi emrin në listën e realizuesve pasi shënoi nga penallti për ta dyfishuar epërsinë e skuadrës vendase.

St Pauli shkoi në pushim mes dy pjesëve me tre gola diferencë, pasi po udhëheq 3-0 përballë Nurnbergut në xhiron e parë të Bundesliga 2.

Reklama
Reklama

Në bankë për klubin gjerman ndodhet edhe Betim Fazliji që dje kompletoi transferimin te St Pauli. /Telegrafi/