LAJMI I FUNDIT:

Lanzini jashtë, Perotti dhe Lamela të preferuar para Icardit

Lanzini jashtë, Perotti dhe Lamela të preferuar para Icardit
BUENOS AIRES, ARGENTINA - MAY 16: Nicolás Tagliafico, Eduardo Salvio, Javier Mascherano and Manuel Lanzini of Argentina warm up during a traning session as part of the preparation for the FIFA World Cup Russia at Julio Humberto Grondona Training Camp on May 16, 2018 in Ezeiza, Buenos Aires, Argentina. (Photo by Gabriel Rossi/Getty Images)

Diego Perotti dhe Erik Lamela janë të favorizuar për të zënë vendin e Manuel Lanzinit që u desh ta lë Argjentinën shkaku i një dëmtimi.

Reklama

Lanzini ka pësuar një lëndim në ligamente, ndërsa u mendua që do t’i hapët dera për Mauro Icardin.

Por siç duket Jorge Sampaoli ka një emër tjetër të preferuar.

Mauro Icardi te Argjentina (Getty Images)

Mësohet se Perotti i Romës dhe Erik Lamela i Totenham Hotspur, janë të preferuarit e trajnerit për ta zëvendësuar lojtarin e West Ham United.

Tjetër lëndim te Argjentina, Lanzini mbetet jashtë Kampionatit Botëror
Lexo po ashtu Tjetër lëndim te Argjentina, Lanzini mbetet jashtë Kampionatit Botëror

Opsion mbetet edhe Ricardo Centurion, por që ka operuar nga apendiksi dhe do të jetë jashtë për 10 ditë.

Perotti te Argjentina (Getty Images)

Argjentina llogaritet si një nga kombëtaret më të forta dhe favorit për të triumfuar.

Largimi i Lanzinit nuk konsiderohet humbje e madhe për Argjentinën, pasi nuk paramendohet si lojtarë i formacionit bazë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Kalo në kategori