LAJMI I FUNDIT:

Lahi Brahimaj për thirrjen e Kuçit nga Specialja: Nuk dyshoj në fitoren e radhës

Lahi Brahimaj për thirrjen e Kuçit nga Specialja: Nuk dyshoj në fitoren e radhës

Nënkryetari i AAK-së dhe deputeti, Blerim Kuçi së fundi është thirrur për intervistim nga Gjykata Speciale.

Reklama

Kuçit së fundi në mbrojtje i ka dalë edhe i ftuari tjetër nga Specialja, Lahi Brahimaj.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Brahimaj ka shkruar se nuk dyshon në luftën e Blerim Kuçit, transmeton Telegrafi.

“Blerim Kuqi jemi qeta që jemi, por një e di se nga më të mirët jemi. S’dyshoj në luftën, dhe fitoren tuaj të radhës”, ka shkruar Brahimaj.

Ende nuk dihet në çfarë cilësie është thirrur Blerim Kuçi.

Deri më tani Zyra e Prokurorit të Specializuar ka intervistuar edhe një numër të ish-ushtarëve të UÇK-së, përfshirë Rrustem Mustafën e Sami Lushtakun. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
DASH: Presim që Serbia të vazhdoj me hapat për de-përshkallëzim, përfshirë këtu tërheqjen e vazhdueshme të forcave nga kufiri me Kosovën

DASH: Presim që Serbia të vazhdoj me hapat për de-përshkallëzim, përfshirë këtu tërheqjen e vazhdueshme të forcave nga kufiri me Kosovën

Lajme
Nga plani i Vuçiqit për veriun deri te kërkesa e Kosovës për ekstradimin e Radoiçiqit - politikani serb zbulon bisedën që kishte kohë më parë me Kurtin për “Zajednicën”

Nga plani i Vuçiqit për veriun deri te kërkesa e Kosovës për ekstradimin e Radoiçiqit - politikani serb zbulon bisedën që kishte kohë më parë me Kurtin për “Zajednicën”

Lajme
Radoiçiq lirohet nga paraburgimi, gjykata serbe ia ndalon shkuarjen në Kosovë

Radoiçiq lirohet nga paraburgimi, gjykata serbe ia ndalon shkuarjen në Kosovë

Lajme
Osmani dhe Vuçiq në samitin e liderëve evropianë në Spanjë, a mund të aranzhohet takim mes tyre?

Osmani dhe Vuçiq në samitin e liderëve evropianë në Spanjë, a mund të aranzhohet takim mes tyre?

Lajme
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Maliqi për sulmin në veri: Inteligjenca e NATO-s me gjasë ia dha informatën me kohë PK-së për grupin terrorist

Maliqi për sulmin në veri: Inteligjenca e NATO-s me gjasë ia dha informatën me kohë PK-së për grupin terrorist

Lajme
Kalo në kategori