Një nënë që ka lënë punën për t’u kujdesur për dy fëmijët e saj me kohë të plotë ka zbuluar se si ka arritur të fitojë 500 funte (rreth 560 euro) në muaj nga shtëpia.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Natalie Reynolds, e cila jeton në Hertfordshire, Angli, me burrin e saj, Ollie, dhe dy vajzat Mimi, 4 vjeç dhe Sofia, vetëm 20 muaj.

Ideja e saj për të fituar para arriti tek ajo gjatë një “pastrimi të shtëpisë”, kur ajo tha se zbuloi se ajo mund të bënte një pasuri duke shitur “rrëmujën e padëshiruar” të fëmijëve të saj në internet.

“Duke shitur më parë disa artikuj në eBay, unë vendosa të ‘pastrojë’ në shtëpinë time në kohën e lirë për të bërë disa para shtesë”.

Dhe në vetëm një muaj, Natalie nuk mund ta besonte fatin e saj.

Siç bëhet e ditur, 36-vjeçarja kishte arritur të fitonte 500 euro nga shitjet në eBay, duke vendosur në shitje lodrat dhe sendet shtëpiake që “nuk kishin vlerë”.

Megjithatë, Natalie pranon se si shumë prindër, ajo ka ndonjë ndjeshmëri për lodrat e fëmijëve të saj – dhe se do të shesë të gjitha sendet që kanë humbur kuptimit e të qenit të reja. /Telegrafi/