LA Lakers ka marr fitoren e tretë me radhë, duke e mposhtur kësaj radhe Danver Nuggets pas vazhdimeve me rezultat 120:116.

Ndeshja mes këtyre dy skuadrave doli të jetë e fortë dhe me rikthime të shumta në rezultat.

LA Lakes morën fitore në kohën shtesë, pas paraqitjes fantastike të LeBron James që shënoi 32 pikë, kishte 12 kërcime dhe 14 asistime.

LeBron James . (Photo by Matthew Stockman/Getty Images)

Në ndeshjet tjera, Cleveland Cavaliers shënoi fitore ndaj Atlanta Hawks me rezultat 127:105.

Orlando mposhti pas vazhdimeve Detroidin me rezultat 116:112, ndërsa Brooklyn mposhti Toronton me rezultat 101:91.

Indiana ka fituar ndaj Miwaukke, ndërsa Washington ka mposhtur New Yorkun. Phoenix Sun ka fituar ndaj Golden State Warriors me rezultat 112:106.

Phoenix Suns – Golden State Warriors . (Foto: Christian Petersen/Getty Images)

Memphis ka fituar ndaj Portland, ndërsa Charlotte ka mposhtur Minnesotan. Fitore të madhe ka marr edhe Dallas ndaj Sacramentos. /Telegrafi/