Kylie Jenner është betuar se asnjëherë nuk ka bërë operacion plastik, përkundër akuzave të vazhdueshme për ndërhyrje estetike.

Pjesëtarja e klanit Kardashian/Jenner pohon se arsyeja e ndryshimit në dukjen e saj ka të bëjë me makijazhin që përdor dhe stilin e flokëve.

View this post on Instagram

@PAPERMAGAZINE

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on Feb 19, 2019 at 12:49pm PST

21-vjeçarja ka pozuar për revistën Paper gjatë këtij viti, ndërsa në fotografitë e publikuara shihet qartë ndryshimi i saj në krahasim me dukjen që e ka pasur para disa viteve.

Të gjitha lajmet nga Kylie Jenner Të gjitha lajmet nga Kylie Jenner

Mirëpo, kur është pyetur në lidhje me intervenimet kirurgjike në trupin e saj, ajo ka këmbëngulur në qëndrimin se nuk ka bërë asnjë ndërhyrje.

View this post on Instagram

@PAPERMAGAZINE

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on Feb 19, 2019 at 1:03pm PST

“Shumë njerëz mendojnë se jam operuar e tëra dhe se e kam ndryshuar krejtësisht dukjen time, por kjo nuk është aspak e vërtetë. Kurrë nuk ta bëja. Ata nuk arrijnë ta kuptojnë se një stil i mirë i flokëve dhe një makijazh i mirë, mund të bëjnë mrekulli”, ka thënë Kylie.

Bukuroshja ka pranuar se ka bërë vetëm mbushje me acid hialuronik, procedurë që zakonisht përdoret për fryrjen e buzëve.

View this post on Instagram

@PAPERMAGAZINE

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on Feb 19, 2019 at 12:53pm PST

Sidoqoftë, shumëkush vazhdon të dyshojë se ajo ka bërë shumë operacione, duke përfshirë implantet në gjoks dhe në të pasme, si edhe thonë që ka bërë liposukcion të stomakut (largimin e yndyrës së tepër nga barku) pas lindjes së vajzës së saj. /Telegrafi/

View this post on Instagram

@PAPERMAGAZINE 💚

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on Feb 19, 2019 at 12:40pm PST