LAJMI I FUNDIT:

Kushte ekstreme në fushën e betejës, ushtari rus u pa duke ngrënë borë me lugë

Kushte ekstreme në fushën e betejës, ushtari rus u pa duke ngrënë borë me lugë

Ushtarët rusë si duket po përballen me kushte ekstreme të mbijetesës në vijën e frontit të luftimeve në Ukrainë, e sidomos tani me rënien e temperaturave.

Më së miri e dëshmon kjo video e cila ka bërë xhiron në rrjetin social X, që tregonte një ushtar rus duke ngrënë borë me lugë, transmeton Telegrafi.

Ushtari rus qëndronte i shtrirë dhe ushqehej herë pas here me borë. Nuk dihet nëse ishte i lënduar.

Pamjet u publikuan në rrjetin social X nga një uebfaqe ukrainase që vazhdimisht raporton për zhvillimet në Ukrainë.

Ushtarët rusë vazhdimisht janë ankuar për mungesë furnizimesh dhe për kushte këqija operimi prej se ka filluar lufta në shkurt të vitit 2022. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Moment historik për Turqinë, aeroplani luftarak i gjeneratës së pestë KAAN kryen me sukses fluturimin e parë

Moment historik për Turqinë, aeroplani luftarak i gjeneratës së pestë KAAN kryen me sukses fluturimin e parë

Turqia
Kishin dalë në poligonin e hapur të stërviten, ukrainasit i goditën rëndë rusët me HIMARS – fusha u mbush me 65 ushtarë të vrarë

Kishin dalë në poligonin e hapur të stërviten, ukrainasit i goditën rëndë rusët me HIMARS – fusha u mbush me 65 ushtarë të vrarë

Evropa
“Është një metodë e vjetër e operativëve të KGB-së”, një burim nga burgu ku mbahej Navalny pretendon se e di si u vra kritiku i Putinit

“Është një metodë e vjetër e operativëve të KGB-së”, një burim nga burgu ku mbahej Navalny pretendon se e di si u vra kritiku i Putinit

Evropa
Një raketë britanike që nuk ishte lansuar si duhet nga nëndetësja bërthamore gjatë testimit të rrallë, ka rënë në brigjet e Floridës

Një raketë britanike që nuk ishte lansuar si duhet nga nëndetësja bërthamore gjatë testimit të rrallë, ka rënë në brigjet e Floridës

Evropa
Dhuroi 50 dollarë për organizatën bamirëse ukrainase, balerina ruso-amerikane arrestohet nga FSB-ja

Dhuroi 50 dollarë për organizatën bamirëse ukrainase, balerina ruso-amerikane arrestohet nga FSB-ja

Evropa
Detaje nga likuidimi i dezertorit rus në Spanjë, piloti që iku në Ukrainë me helikopter u vra nga dy persona

Detaje nga likuidimi i dezertorit rus në Spanjë, piloti që iku në Ukrainë me helikopter u vra nga dy persona

Evropa
Kalo në kategori