LAJMI I FUNDIT:

Kur mashkulli shikon femrat e tjera: Zemërimi nuk ndihmon, ja cila është zgjidhja!

Kur mashkulli shikon femrat e tjera: Zemërimi nuk ndihmon, ja cila është zgjidhja!

Femrat janë të krijuara që meshkujt t’i shikojnë dhe të kënaqen duke i shikuar, thotë këshilltari për lidhje Barry Van Rensburg

Reklama

Çfarëdo bukuroshe të mbajë për dore, pothuajse çdo mashkull gjithmonë vështron edhe ndonjë vajzë. Kjo thjesht u është në gjak.

Femrat mund të hidhërohen, mirëpo kjo pothuajse është reagim joinstinktiv, pas të cilit gjithmonë pasojnë debatet dhe grindjet.

Duke hulumtuar sjelljen e këtillë, shkencëtarët kanë ofruar argumentin, i cili çdo mashkulli do të mund t’i ndihmojë që të dalë nga kjo situatë, transmeton Telegrafi.

Në të vërtetë, ata thonë që meshkujt nuk janë fajtor, sepse shikojnë femra të tjera, por kjo ndodh sepse me trurin e tyre udhëheqin hormonet.

Këshilltari për lidhje Barry Van Rensburg konstaton që sjellja e tillë është e natyrshme dhe vërtet nuk do të duhej të jetë shkas për grindje.

, Image: 77171589, License: Royalty-free, Restrictions: , Model Release: yes, Credit line: Profimedia, Panthermedia

“Femrat janë të krijuara që meshkujt t’i shikojnë, dhe me këtë shikim kënaqen. Shikimi nuk është e thënë që patjetër të përfundojë me prekje. Lejoni këtë partnerit tuaj dhe nuk do të ketë problem”, thotë ai.

Nga ana tjetër, psikologia Margaret Woods dënon sjelljen e tillë.

“Sado që të jetë e bukur, secila femër do të lëndohej nga një sjellje e tillë e partnerit. Çështja është se a do të reagojë apo do të heshtë, mirëpo me siguri do të jetë e lënduar”, thotë Woods.

Meshkujt janë të paracaktuar që të sigurojnë gjeneve të tyre ekzistencën, andaj sulmi i testosteroneve i shtynë që, pothuajse instinktivisht, të shikojë edhe femra të tjera. /Telegrafi/


Në trend Femra

Më shumë
Për shkak të saj, burrat divorcohen dhe prishin familjen: Ajo joshi dashnorin 16 vite më të ri, të cilit dikur ia ndërronte pelenat

Për shkak të saj, burrat divorcohen dhe prishin familjen: Ajo joshi dashnorin 16 vite më të ri, të cilit dikur ia ndërronte pelenat

Psikoprofil
Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Keshilla Modë
Diletta Leotta stërvitet në mënyrë aktive edhe gjatë shtatzënisë

Diletta Leotta stërvitet në mënyrë aktive edhe gjatë shtatzënisë

Shtatzëna
Mendoni që ngjyra e flokëve dhe forma e fytyrës nuk janë të lidhura me njëra-tjetrën? E pra, gaboheni!

Mendoni që ngjyra e flokëve dhe forma e fytyrës nuk janë të lidhura me njëra-tjetrën? E pra, gaboheni!

Këshilla Estetike
Sateni është i përsosur për mbrëmje: E veshim në shtatë mënyra të shkëlqyera

Sateni është i përsosur për mbrëmje: E veshim në shtatë mënyra të shkëlqyera

Moda
Dilemat e prindërve: A bën fëmija të ngre pesha?

Dilemat e prindërve: A bën fëmija të ngre pesha?

Këshilla për prindër
Kalo në kategori