Pas publikimit të videos duke vallëzuar dhe kënduar të kryeministres finlandeze Sanna Marin, qytetarët e këtij vendi reaguan ashpër.

Disa e kritikuan për sjellje të pahijshme, e të tjerët e panë si një tentim për ta rritur popullaritetin, transmeton Telegrafi.

Në anën tjetër Marin është arsyetuar se si një 36-vjeçare akoma ka dëshirë të argëtohet me miq kur ka kohë të lirë – duke theksuar se me këtë veprim nuk ka bërë asgjë të keqe.

Megjithatë, nuk është vetëm liderja finlandeze që u argëtua në kohë të lirë. Gjatë viteve, liderët e shteteve dhe qeverive janë filmuar në momente të ngjashme, ku më poshtë ju sjellim disa prej tyre.

Reklama

Në këto video disa prej protagonistëve janë kryeministrja britanike Theresa May, presidenti amerikan Barack Obama, kancelarja gjermane Angela Merkel, si dhe presidenti rus Boris Yeltsin. /Telegrafi/

Reklama