LAJMI I FUNDIT:

Angela Merkel

1203 Artikuj

Kryekëshilltari për ekonomi i ish-kancelarës Angela Merkel i bashkohet ekipit të Edi Ramës

Kryekëshilltari për ekonomi i ish-kancelarës Angela Merkel i bashkohet ekipit të Edi Ramës

Shqipëri
Merkel tregon pse nuk ka biseduar me Putinin para pushtimit rus të Ukrainës

Merkel tregon pse nuk ka biseduar me Putinin para pushtimit rus të Ukrainës

Evropa
Orban: Merkel do ta kishte parandaluar luftën në Ukrainë

Orban: Merkel do ta kishte parandaluar luftën në Ukrainë

Nga Bota
Merkel fiton çmimin e agjencisë së refugjatëve të OKB-së për pritjen e sirianëve kur ishte kancelare

Merkel fiton çmimin e agjencisë së refugjatëve të OKB-së për pritjen e sirianëve kur ishte kancelare

Nga Bota
Duhet t’i marrim seriozisht fjalët e Putinit, thotë ish-kancelarja gjermane Angela Merkel

Duhet t’i marrim seriozisht fjalët e Putinit, thotë ish-kancelarja gjermane Angela Merkel

Nga Bota
Mediumi serb publikon tekstin e marrëveshjes, sipas modelit të dy Gjermanive, që iu ofrua Serbisë në vitin 2012

Mediumi serb publikon tekstin e marrëveshjes, sipas modelit të dy Gjermanive, që iu ofrua Serbisë në vitin 2012

Politikë
Kryeministrja finlandeze u akuzua për videon ku shihet duke kënduar e vallëzuar me miqtë, por nuk është liderja e vetme që e bëri

Kryeministrja finlandeze u akuzua për videon ku shihet duke kënduar e vallëzuar me miqtë, por nuk është liderja e vetme që e bëri

Fun Lajme
Angela Merkel mbron projektin ruso-gjerman ‘Nord Stream II’

Angela Merkel mbron projektin ruso-gjerman ‘Nord Stream II’

Botë
Merkel ka mbrojtur qëndrimet e saj për Ukrainën dhe Rusinë: Jemi fqinj duhet të bashkëjetojmë

Merkel ka mbrojtur qëndrimet e saj për Ukrainën dhe Rusinë: Jemi fqinj duhet të bashkëjetojmë

Evropa
Merkel: Asnjë justifikim për shpërfilljen brutale të ligjit nga Rusia

Merkel: Asnjë justifikim për shpërfilljen brutale të ligjit nga Rusia

Evropa
Për herë të parë nga fillimi i luftës, Angela Merkel komenton pushtimin rus në Ukrainë

Për herë të parë nga fillimi i luftës, Angela Merkel komenton pushtimin rus në Ukrainë

Evropa
Plaçkitet Angela Merkel

Plaçkitet Angela Merkel

Evropa
Mustafa tregon detajet e takimit me kancelaren Merkel për kompaninë gjermane “Bilfinger”

Mustafa tregon detajet e takimit me kancelaren Merkel për kompaninë gjermane “Bilfinger”

Energjetika
Merkel refuzoi titullin e presidentes nderi të CDU-së

Merkel refuzoi titullin e presidentes nderi të CDU-së

Evropa
Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së i ofron punë të re Angela Merkelit, ish-kancelarja gjermane refuzon ofertën

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së i ofron punë të re Angela Merkelit, ish-kancelarja gjermane refuzon ofertën

Evropa
Ish-partia e Angela Merkelit zgjodhi kryetarin e ri

Ish-partia e Angela Merkelit zgjodhi kryetarin e ri

Evropa
Si përshëndetet Angela Merkel nga Ikea, me një reklamë kreative: Më në fund në shtëpi

Si përshëndetet Angela Merkel nga Ikea, me një reklamë kreative: Më në fund në shtëpi

Kuriozitete
Willkommen, Herr Scholz – Si do të duket Gjermania me një kancelar të ri pas dominimit 16 vjeçar të Merkelit

Willkommen, Herr Scholz – Si do të duket Gjermania me një kancelar të ri pas dominimit 16 vjeçar të Merkelit

Evropa
Merkel i drejtohet kancelarit të ri gjerman: Ky është një funksion sfidues

Merkel i drejtohet kancelarit të ri gjerman: Ky është një funksion sfidues

Evropa
Kurti uron kancelarin e ri gjerman dhe falënderon kancelaren Merkel për lidershipin në Evropë dhe botë

Kurti uron kancelarin e ri gjerman dhe falënderon kancelaren Merkel për lidershipin në Evropë dhe botë

Kosovë
Olaf Scholz kancelari i ri i Gjermanisë

Olaf Scholz kancelari i ri i Gjermanisë

Evropa
Angela Merkel, arkitekte e kompromisit dhe menaxhuese e krizave

Angela Merkel, arkitekte e kompromisit dhe menaxhuese e krizave

Evropa
Haradinaj për kancelaren Merkel: Një mike e madhe e Kosovës po mbaron mandatin e saj

Haradinaj për kancelaren Merkel: Një mike e madhe e Kosovës po mbaron mandatin e saj

Kosovë
Në ceremoninë ushtarake lamtumirëse, Angela Merkel ka një porosi për gjermanët: Shikojeni botën edhe nga këndvështrimi i njerëzve të tjerë

Në ceremoninë ushtarake lamtumirëse, Angela Merkel ka një porosi për gjermanët: Shikojeni botën edhe nga këndvështrimi i njerëzve të tjerë

Evropa