LAJMI I FUNDIT:

KRU ‘Prishtina’: Po vazhdon furnizimi stabil me ujë të pijshëm pavarësisht rënies së nivelit në liqene

KRU ‘Prishtina’: Po vazhdon furnizimi stabil me ujë të pijshëm pavarësisht rënies së nivelit në liqene

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njofton se po vazhdon furnizimi stabil me ujë të pijshëm pavarësisht rënies së nivelit me ujë në liqenet akumuluese.

Reklama

Sipas kompanisë, ndërprerjet e furnizimit me ujë në disa zona po ndodh si shkak i dëmtimit të rrjetit të ujit dhe normalisht që deri në sanimin e defekteve.

“Pavarësisht rënies së nivelit të ujit në liqenet akumuluese sipërfaqësore Batllava (prej minus 6.17 metra nën nivelin e kapërderdhjes) dhe Badoci (prej minus 11.35 metra), KRU ‘Prishtina’ po vazhdon me furnizim stabil me ujë të pijshëm në tërë zonën e shërbimit. Ndërprerjet e furnizimit me ujë në disa zona, kohën e fundit ndodhën si shkak i dëmtimit të rrjetit të ujit dhe normalisht që deri në sanimin e defekteve, detyrohemi të ndërpremë edhe furnizimin me ujë të pijshëm. Me të gjitha kapacitetet teknike operative, do të mundohemi të ruajmë këtë tempo të furnizimit edhe gjatë festave të fundvitit 2020. Neve si konsumatorë na mbetet të shpenzojmë racionalisht ujin e pijshëm, të paguajmë faturat e ujit dhe të mirëkuptojmë ndërprerjet e ujit kur ndodhin si shkak i dëmtimeve në rrjet”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
TECHTONIC në Prishtinë: Hapet zinxhiri i dyqaneve të pajisjeve të teknologjisë

TECHTONIC në Prishtinë: Hapet zinxhiri i dyqaneve të pajisjeve të teknologjisë

Techtonic
Brenda ambienteve të CineStar - kinemaja më e madhe në Evropën Juglindore hap dyert në Kosovë: Thjesht Wow!

Brenda ambienteve të CineStar - kinemaja më e madhe në Evropën Juglindore hap dyert në Kosovë: Thjesht Wow!

Butrint Avdyli
Përjetoni qetësinë malore dhe shijoni vilat luksoze “Two Friends” duke u bërë njëri nga pronarët e tyre

Përjetoni qetësinë malore dhe shijoni vilat luksoze “Two Friends” duke u bërë njëri nga pronarët e tyre

Two Friends
Ma lirë s’ka – me 3 euro nga Albi Mall në qendër të Prishtinës përmes Shoferi Im dhe City Taxi

Ma lirë s’ka – me 3 euro nga Albi Mall në qendër të Prishtinës përmes Shoferi Im dhe City Taxi

City Taxi
Kujdesu për familjen në kohë krize – porosit nga diaspora harxhin për familjen në Kosovë

Kujdesu për familjen në kohë krize – porosit nga diaspora harxhin për familjen në Kosovë

Begmart
6 cent zbritje në të gjitha pikat e Petrol Company

6 cent zbritje në të gjitha pikat e Petrol Company

Petrol Company
Kalo në kategori