LAJMI I FUNDIT:

Vazhdojnë punimet në riparimin e gypit të ujit nga çeliku që vjen nga Badoci

Vazhdojnë punimet në riparimin e gypit të ujit nga çeliku që vjen nga Badoci

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se edhe gjatë ditës do të vazhdojnë me riparimin e gypit të ujit nga çeliku, gyp ky që vjen nga Badoci në rezervuarin e Mirëditës.

Reklama

Në njoftim thuhet se riparimi i tij nga ekipet e mirëmbajtjes dhe operimit të KRU ” Prishtina ” ka filluar ditën e djeshme, por që konsumatorët të mos mbesin kohë të gjatë pa furnizim me ujë, punimet janë ndërprerë dje pasdite dhe do të vazhdohet me riparim edhe sot.

Më tej në njoftim bëhet e ditur se punimet fillojnë në orën 11:00.

Ndërsa, mungesën e ujit të pijshëm mund ta ndjejnë pikat e larta furnizuese të fshatit Hajval, pikat e larta të zonës qendër të lagjes Bregu i Diellit dhe pikat e larta furnizuese të lagjes Mati I.

Ndryshe Debate Center dhe Telegrafi kanë realizuar një dokumentar për qasjen në ujë të pijshëm, për mungesën e ujit dhe cilësinë e tij.

Sipas ekspertëve, Kosova ka mungesë të dukshme të ujit të pijshëm. Po ashtu ata thonë se ka keqpërdorime të tij. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
TECHTONIC në Prishtinë: Hapet zinxhiri i dyqaneve të pajisjeve të teknologjisë

TECHTONIC në Prishtinë: Hapet zinxhiri i dyqaneve të pajisjeve të teknologjisë

Techtonic
Tri dekada plot sukses dhe arritje për Alba qeramika

Tri dekada plot sukses dhe arritje për Alba qeramika

Albaqeramika
Pse fluturimet drejt dhe nga Gjermania janë kaq të shtrenjta?

Pse fluturimet drejt dhe nga Gjermania janë kaq të shtrenjta?

Ekonomi
Merr udhëtimin që meriton me Prime Travel

Merr udhëtimin që meriton me Prime Travel

Prime Travel
Ja pse Kontura Profiles bën linjën më të sigurt të prodhimit – bashkëpunimi me një ndër prodhuesit më të njohur italian

Ja pse Kontura Profiles bën linjën më të sigurt të prodhimit – bashkëpunimi me një ndër prodhuesit më të njohur italian

Kontura Profiles
Përjetoni qetësinë malore dhe shijoni vilat luksoze “Two Friends” duke u bërë njëri nga pronarët e tyre

Përjetoni qetësinë malore dhe shijoni vilat luksoze “Two Friends” duke u bërë njëri nga pronarët e tyre

Two Friends
Kalo në kategori