LAJMI I FUNDIT:

Kroacia dhe Skocia kërkojnë vetëm tri pikët për kualifikimin – formacionet zyrtare

Kroacia dhe Skocia kërkojnë vetëm tri pikët për kualifikimin – formacionet zyrtare

Kroacia dhe Skocia luajnë ndeshjen e fundit në Grupin D, ndeshje që për njërën kombëtare do të jetë e fundit edhe në këtë kampionat evropian.

Reklama

Dy Kombëtaret kanë marrë vetëm nga një pikë në dy ndeshjet e para dhe janë në kërkim të kualifikimit.

Barazimi nuk vjen në shprehje për asnjërën kombëtare, pasi që të dyja do të shkonin në shtëpi në rast se mbyllin evropianin me dy pikë.

Si kroatët ashtu edhe skocezët duan vetëm fitoren dhe na pret një ndeshje e zjarrtë në Hampden Park të Glasgow.

Formacionet zyrtare:

Kroacia: Livakovic, Vlasic, Lovren, Juranovic, Vida, Gbardiol, Petkovic, Brozovic, Kovacic, Modric, Perisic.

Skocia: Marshalla, O’Donnell, Robertson, Hanley, Tierney, McTominay, McGinn, McGregor, Dykes, Adams, Armstrong.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ligat tjera
Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Ligue 1
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori