Kris Jenner doli pa grim për të demonstruar rutinën e saj të bukurisë në mbrëmje të premten – duke përdorur produktet e kujdesit të lëkurës së vajzës Kim, në mënyrë natyrale.

“Unë jam në të 60-at e mia dhe për mua të gjej një rutinë të re që me të vërtetë funksionon është diçka e mahnitshme”, tha 66-vjeçarja në një video në Instagram përpara se të përdorte një pastrues për të hequr çdo gjurmë të grimit.

“Është vërtet e lehtë, por thjesht heq të gjithë grimin”, tha Jenner.

Teksa vazhdoi të bënte eksfolim dhe të aplikonte serume, ylli i realitetit vuri në dukje se ajo është “e modës së vjetër” dhe përdor produktet e saj në qafë, duke shpjeguar, “Unë mendoj se është vërtet e rëndësishme, veçanërisht kur plakesh”.

Reklama
Reklama
Kris Jenner heq dorë nga prerja e saj e bukur ‘pixie’ për një ‘bob’ të hijshme deri te supet Kris Jenner heq dorë nga prerja e saj e bukur ‘pixie’ për një ‘bob’ të hijshme deri te supet

Alumi i “Keeping Up With the Kardashians” i dha fund pamjeve të gjitha të buzëqeshura në një mantel hiri dhe shirit koke. “Dhe ne jemi gati për të fjetur”, tha ajo.


Fansat zgjodhën komentet për të lavdëruar fytyrën natyrale të saj. “Kris duket e bukur në mënyrë natyrale. Më pëlqen ta shoh”, ka shkruar një përdorues i Instagramit, ndërsa një tjetër ka shtuar: “Sa e bukur edhe pa grim!”. /Telegrafi/