0Shares

Prodhuesi japonez Nissan, e ka emëruar makinën e re GTR, që ngjanë me emrin e modelit Mercedes-AMG GT R.

Megjithëse kjo e fundit e ka një zbrazëtirë, prodhuesi gjerman po e akuzon se i ka vjedhur emrin, transmeton Telegrafi.

Derisa kontesti me tyre po vazhdon, është bërë një krahasim i veturave që tregon se Nissan ka nivel të lartë luksi dhe shumë fuqi, që e bën të jetë më i mirë se konkurrenti.

Më poshtë mund të shihni nga afër dhe në lëvizje këto vetura që janë mjaft të veçanta. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)