LAJMI I FUNDIT:

Kostumi i papërshtatshëm për Halloween, reagojnë mbrojtësit e të drejtave të njerëzve me nevoja të veçanta (Foto)

Kostumi i papërshtatshëm për Halloween, reagojnë mbrojtësit e të drejtave të njerëzve me nevoja të veçanta (Foto)

Mbrojtësit e të drejtave të njerëzve me nevoja të veçanta, reaguan në lidhje me një kostum për Halloween, që duket sikur e shfaq një refer të verbër.

Reklama

Veshjet që përfshijnë fanellën sportive, shkopin dhe syzet e zeza, që janë në shitje përmes internetit për 35 euro, u konsideruar se ofendojnë të verbrit dhe ata me të parë të dobësuar – veçanërisht fëmijët e kësaj kategorie, transmeton Telegrafi.

“Referi nuk shihte asgjë, prandaj i dha të drejtë atij ekipi. Vishuni kështu, shtojani pikët ekipit tuaj në festë”, ishte përshkrimi që e shoqëron reklamën.

Veshjet që po konsiderohen shumë të papërshtatshme

Kjo nuk iu pëlqeu aspak atyre që kanë të afërm dhe familjarë të verbër, duke e konsideruar si jo etike dhe kërkuan nga të gjithë, që ta bojkotojnë. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Gjermanët llogaritën se sa kushton rritja e një fëmijë deri në moshën 18 vjeçare

Gjermanët llogaritën se sa kushton rritja e një fëmijë deri në moshën 18 vjeçare

Interesante
Iluzion optik, në mesin e qindra “zeal” a mund ta gjeni fjalën “seal”?

Iluzion optik, në mesin e qindra “zeal” a mund ta gjeni fjalën “seal”?

Interesante
Dasmë masive në Indi, martohen 2,143 çifte duke thyer rekordin Guinness

Dasmë masive në Indi, martohen 2,143 çifte duke thyer rekordin Guinness

Fun
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Skenë e çuditshme në shkollë, shikoni sesi mësuesja e shpjegon mësimin

Skenë e çuditshme në shkollë, shikoni sesi mësuesja e shpjegon mësimin

Fun
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Kalo në kategori