LAJMI I FUNDIT:

Konjufca: Qëllimi i këtij debati parlamentar është për të shkëmbyer akuza e jo për ta themeluar Komisionin hetimor

Konjufca: Qëllimi i këtij debati parlamentar është për të shkëmbyer akuza e jo për ta themeluar Komisionin hetimor
Reklama

Partitë opozitare dhe partia në pushtet janë përplasur në Kuvendin e Kosovës, në lidhje me themelimin e Komisionit hetimor Parlamentar për rezervat shtetërore.

Ku më shumë se katër orë, deputetët janë duke hedhur ndërmjet vete akuza dhe kundër akuza ndaj kësaj nisme.


Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca ka reaguar se qëllimi i këtij debati është për të shkëmbyer akuza e jo për ta themeluar këtë Komision hetimor.

“Ia keni huq debatit, mendoj që qëllimi i sotshëm nga shumica e deputetëve ka qenë për të debatuar dhe shkëmbyer akuza e jo për ta themeluar Komisionin”, tha Konjufca.

Ai ka shtuar se po të ishte esencial themelimi i tij, kjo do të bëhej për 20 minuta.

“Shumë thjeshte ka qenë për ta themeluar, ku gjithë këto katër-pesë orë kemi mundur të ulemi e ta themelojmë, kaq e thjeshtë është. Me qenë esencial themelimi i Komisionit, kjo do të ndodhte për 20 minuta”, ka përfunduar ai. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Në dy vende, njerëzit shpenzojnë më shumë se sa fitojnë – ja sa para u mbesin në fund të muajit, evropianëve

Në dy vende, njerëzit shpenzojnë më shumë se sa fitojnë – ja sa para u mbesin në fund të muajit, evropianëve

Botë
Dashuri, familje dhe gatim i shkëlqyer – të gjitha në Izi's Apartment

Dashuri, familje dhe gatim i shkëlqyer – të gjitha në Izi's Apartment

Izi's Apartment 197
Dizajn i përsosur i banesave të tipit A në TEM Residence

Dizajn i përsosur i banesave të tipit A në TEM Residence

Lesna Ndertimi
Ngrohtësia e vakteve familjare - MEKA dhe dedikimi për cilësinë hallall

Ngrohtësia e vakteve familjare - MEKA dhe dedikimi për cilësinë hallall

MEKA HALAL FOOD
Kalo festat e fundvitit në atdhe me Prishtina Ticket!!

Kalo festat e fundvitit në atdhe me Prishtina Ticket!!

Prishtina Ticket
Studentët nga Kosova tani mund të pajisen me diplomë Amerikane dhe të punojnë për kompanitë në SHBA

Studentët nga Kosova tani mund të pajisen me diplomë Amerikane dhe të punojnë për kompanitë në SHBA

Creative Hub Kosovo
Kalo në kategori