Sot Ferizaj ka mbajtur një konferencë për media ku a ka prezantua tranerin Bekim Isufi dhe tetë transferimet e reja në klub.

Trajneri i ri, Bekim Isufi, ishte konfirmuar para disa javësh, ku edhe ka punuar me ekipin.

Ai do të debutojë në fundjavë ndaj ish-ekipit të tij, Dritës.

Edhe lojtarët e ardhur shumica janë të njohur në futbollin e Kosovës.

Taulant Dajaku, Përparim Livoreka, Bunjamin Asani, Filonit Shaqiri, Zgjim Mustafa,  Fatih Karahoda, Behar Bardhi, Donat Kaçiu janë emrat që janë prezantuar sot.

Këto nuk do të jenë përforcimet e vetme për këtë klub.

Ferizaj shkruan se të premten do të vijnë edhe katër futbollistë ganez. /Telegrafi/