LAJMI I FUNDIT:

Komandanti i Forcave Ajrore ukrainase publikon pamje nga aksioni i pilotëve të tyre – i quan “fantazmat e Kievit”

Komandanti i Forcave Ajrore ukrainase publikon pamje nga aksioni i pilotëve të tyre – i quan “fantazmat e Kievit”

Gjenerali Mykola Oleshchuk, komandant i Forcave Ajrore të Ukrainës, ka shpërndarë një video nga puna e palodhshme e pilotëve ukrainas nga Brigada e 40-të.

“Pilotët e Forcave Ajrore vazhdojnë të kryejnë misione të rëndësishme dhe operacione, që përfshijnë shkatërrimin e objektivave të armikut si në ajër ashtu dhe në tokë”, thuhet përbri videos së postuar, transmeton Telegrafi.

“Jam i bindur se pranimi i fluturakeve perëndimore për forcat tonë ajrore do të kryejnë punën me më shumë efekt. Tani pilotët tani aktualisht përdorin kryesisht pajisje sovjetike”, ka thënë gjenerali Oleshchuk.


Në Francën jugperëndimore, pilotët ukrainas po mësojnë të fluturojnë me aeroplanë luftarakë
Lexo po ashtu Në Francën jugperëndimore, pilotët ukrainas po mësojnë të fluturojnë me aeroplanë luftarakë

Ai i falënderoi pilotët ukrainas, që i cilëson si “fantazmat e Kievit” që me trimëri dhe heroizëm po mbrojnë qiellin mbi Ukrainë.

Në videon e postuar më poshtë pilotët shihen 24/7 duke fluturuar në rajone të ndryshme, në tentim që të lokalizojnë dhe shkatërrojnë objektivat e trupave pushtuese. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Paralajmërohet fundi i vapës së madhe në Evropë - ekspertët parashikojnë datën e përfundimit dhe stuhitë që mund të pasojnë

Paralajmërohet fundi i vapës së madhe në Evropë - ekspertët parashikojnë datën e përfundimit dhe stuhitë që mund të pasojnë

Evropa
Liqeni gjigant në Kaliforni kthehet papritur 130 vjet pas zhdukjes

Liqeni gjigant në Kaliforni kthehet papritur 130 vjet pas zhdukjes

Botë
Si u lokalizua Faton Hajrizi, mediat serbe publikojnë detaje të reja

Si u lokalizua Faton Hajrizi, mediat serbe publikojnë detaje të reja

Serbia
Plumbi i krijoi një plagë të gjerë në vesh, Trump ndan përditësime për shëndetin e tij pas atentatit

Plumbi i krijoi një plagë të gjerë në vesh, Trump ndan përditësime për shëndetin e tij pas atentatit

Amerika
Ndryshimi i klimës po i bën ditët më të gjata - kjo nuk ka ndodhur në mijëvjeçarë

Ndryshimi i klimës po i bën ditët më të gjata - kjo nuk ka ndodhur në mijëvjeçarë

Botë
Pas infektimit me COVID, mjeku i Bidenit del me deklaratë rreth gjendjes shëndetësore të presidentit

Pas infektimit me COVID, mjeku i Bidenit del me deklaratë rreth gjendjes shëndetësore të presidentit

Amerika
Kalo në kategori