LAJMI I FUNDIT:

Komandanti e shpëtoi nga vdekja rekrutin, që aktivizoi pa dashje granatën (Video)

Komandanti e shpëtoi nga vdekja rekrutin, që aktivizoi pa dashje granatën (Video)

Zhang Yu, që shërbente në një bazë ushtarake në Shaanxi të Kinës, ka aktivizuar pa dashje një granatë, që i ka rrëshqitur nëpër dorën e djersitur.

Reklama

Meqenëse në prani ishte komandanti, e tërhoqi shpejtë pas llogores dhe vetëm pas disa sekondash ndodhi eksplodimi, transmeton Telegrafi.

Askush nuk ishte ushtarit në atë moment, teksa intervenimi i shpejtë bëri që asnjëri prej tyre të mos pësojnë lëndime, megjithëse ishin vetëm një metër larg granatës.

Ngjarja ka ndodhur në fund të vitit të kaluar, por është shpërndarë tani, vetëm pasi u kryen hetime për tu siguruar që gjithçka kishte ndodhur pa dashje. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Oficerët rusë në Krime e tradhtuan Putinin, i mundësuan ukrainasve sulmin masiv në flotën e Detit të Zi

Oficerët rusë në Krime e tradhtuan Putinin, i mundësuan ukrainasve sulmin masiv në flotën e Detit të Zi

Evropa
Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Serbia
Një burrë në SHBA pranoi krimin dhe kaloi 28 vjet burg, por u vërtetua se ishte i pafajshëm

Një burrë në SHBA pranoi krimin dhe kaloi 28 vjet burg, por u vërtetua se ishte i pafajshëm

Amerika
Zjarr në një objekt ku po zhvillohej një dasmë në Irak, 113 të vdekur dhe mbi 150 tjerë të lënduar

Zjarr në një objekt ku po zhvillohej një dasmë në Irak, 113 të vdekur dhe mbi 150 tjerë të lënduar

Azia
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Koreja e Jugut tregoi raketa moderne, dron dhe tanke në paradën e rrallë ushtarake

Koreja e Jugut tregoi raketa moderne, dron dhe tanke në paradën e rrallë ushtarake

Azia
Kalo në kategori