LAJMI I FUNDIT:

“Kom me ta shpraz karikatorin n’kry…”, katër persona rrahin brutalisht një të ri në Pejë

“Kom me ta shpraz karikatorin n’kry…”, katër persona rrahin brutalisht një të ri në Pejë

Në një video incizim, i cili është duke qarkulluar në disa media, shihen katër persona duke rrahur brutalisht një të ri.

Reklama

Policia e Kosovës ka njoftuar për Telegrafin se rasti ka ndodhur më 07 tetor, ndërsa në video shihet se si katër personat e rrahin viktimën, i cili i shtrirë po përpiqej të mbrojë kokën, derisa sulmuesit po e shqelmonin dhe goditnin me grusht dhe shkop.

Njëri nga sulmuesit derisa e godiste, ai po ashtu edhe e kërcënonte duke i thënë viktimës: “Kom me ta shpraz karikatorin n’kry”.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi në një prononcim për Telegrafin tha se ngjarja ka ndodhur më 07.10.2022 rreth orës 12:40, në Pejë.

Sipas tij, rasti i raportuar nga vetë viktima, kurse nga prokurori i Shtetit është iniciuar si ‘Lëndim i lehtë trupor”.

Ai tutje tha se viktima kishte raportuar se nuk i njihte personat që e kanë sulmuar.

Gashi tregoi po ashtu se në lidhje me rastin, pas një video incizimi, njësitet e hetuesisë kanë identifikuar katër persona të dyshuar dhe kanë arritur t’i arrestojnë.

“Rasti ka ndodhur më 07.10.2022 rreth orës 12:40 minuta, viktima ka raportuar se ishte sulmuar nga disa persona të rinj të panjohur për të. Rasti nga prokurori i Shtetit është iniciuar si ‘lëndim i lehtë trupor’. Më datë 15.10.2022, njësiti i hetuesisë në Pejë ka arritur përmes një video incizimi t’i identifikojë dhe t’i arrestoj katër personat e dyshuar”, ka thënë ai.

Tutje Gashi u shpreh se ndaj tre personave (një i rritur, dy të mitur) është caktuar masë e ndalimit policorë, ndërsa ndaj personit të katërt pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

“Ndaj tre personave të dyshuar është caktuar masë e ndalimit policorë, ndërsa ndaj të dyshuarit të katërt pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt. I dyshuari i parë përveç veprës ‘lëndim i lehtë truporë’ është ngarkuar dhe me veprën penale ‘kanosje’”, ka thënë Gashi.

Sipas tij, i dyshuari i parë është mbajtur në paraburgim për 48 orësh, ndërsa dy të tjerët nga 24 orë pasi janë të mitur.

Ndërsa, zëdhënësi i Prokurorisë Themelore në Pejë, Shkodran Nikçi për Telegrafin tha se janë arrestuar personat e dyshuar.

“Personi i dyshuar i moshës madhore është ndaluar për 48 orë dhe ndaj tij prokurori i shtetit ka bërë kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, ku kërkesa e Prokurori të Shtetit është aprovuar nga Gjykata. Për dy personat e dyshuar ( të mitur) për njërin është bërë masa e arrestit shtëpiak, ndërsa për tjetrin ndalimi i afrimit të personit”, ka thënë Nikçi.

Sipas burimeve të Telegrafit personit të mitur që i është shqiptuar masa e ndalimit në arrest shtëpiak është në shkollë fillore. /Telegrafi/

Në videon më poshtë të Kallxo.com, shihet momenti kur i riu rrahet brutalisht:

Pamje të rënda!

Në trend Lajme

Më shumë
Pamje me dron të ikjës së grupit terrorist serb nga Manastiri i Banjskës

Pamje me dron të ikjës së grupit terrorist serb nga Manastiri i Banjskës

Lajme
Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Lajme
Kurti jep detaje të arsenalit të armëve të sekuestruara: Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizimin e terrorizmit

Kurti jep detaje të arsenalit të armëve të sekuestruara: Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizimin e terrorizmit

Siguri
Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Siguri
Arrestime, armatim i sekuestruar e reagime ndërkombëtare - e tëra që ndodhi përgjatë ditës së hënë

Arrestime, armatim i sekuestruar e reagime ndërkombëtare - e tëra që ndodhi përgjatë ditës së hënë

Lajme
Mediumi boshnjak: Millan Radoiçiq ishte plagosur gjatë sulmit terrorist në veri të Kosovës

Mediumi boshnjak: Millan Radoiçiq ishte plagosur gjatë sulmit terrorist në veri të Kosovës

Lajme
Kalo në kategori