LAJMI I FUNDIT:

Klubi anglez prezanton Adama Traoren me një shishe vaji për foshnje

Klubi anglez prezanton Adama Traoren me një shishe vaji për foshnje

Fulham ka nënshkruar me Adama Traoren si transferim i lirë, por me një mënyrë të veçantë, pasi që ka njoftuar ardhjen e lojtarit me një shishe vaji për foshnja.

Tani, nëse e dini këtë gjë për Adama Traoren, nuk keni nevojë për shpjegim. Por nëse nuk e dini, më poshtë do tua shpjegojmë.

Traore është një nga futbollistët më të zhvilluar dhe gjithashtu një driblues i mrekullueshëm. Natyrisht, është e vështirë të ndalosh.

Pra, për t’ua vështirësuar kundërshtarëve kapjen e tij, Traore i lyen duart me vaj bebesh.

“Është diçka që ne duhet të bëjmë për të mbrojtur Adaman”, kishin thënë më parë nga klubi i Wolves kur ai luante atje.

Wolverhamptoni me një metodë interesante qe kundërshtarët të mos e ndalin Traoren, e lyejnë me vaj para ndeshjes
Lexo po ashtu Wolverhamptoni me një metodë interesante qe kundërshtarët të mos e ndalin Traoren, e lyejnë me vaj para ndeshjes

Lubrifikimi i krahëve e bën më të vështirë për kundërshtarët ta kapin. Pavarësisht se Traore është kaq i fortë, aksionet e tij kanë rënë në dy vitet e fundit. Dy vjet më parë ai iu bashkua Barcelonës si huazimi urgjent dhe këtë verë ai u largua nga Wolves si lojtar i lirë.

Pikat e forta te Adamas janë shpejtësia dhe aftësia e tij për të dribluar, por produkti i tij përfundimtar mund të krahasohet me atë të një qendërmbrojtësi.

Ai ka 4 gola dhe 6 asistime në 80 ndeshje në dy sezonet e fundit, që është pak për një sulmues krahu. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori