Kim Kardashian – ylli i reality show, biznesmene, avokate dhe tani, lektore – a ka diçka që nuk mund ta bëjë?

Kim Kardashian dhe CEO i kompanisë “SKIMS” së fundmi shkuan në Shkollën e Biznesit në Harvard dhe menjëherë filluan thashethemet, ajo po regjistrohet apo thjesht po e viziton? Dhe përgjigja për këtë nuk i përket asnjërës nga ato më sipër.

Si bashkëthemeluese e SKIMs, me Jens Grede, u shfaqën në Shkollën e Biznesit të Harvardit për të folur për biznesin e tyre miliarda dollarësh, duke surprizuar studentët, të cilët nuk kishin qenë në dijeni.

Kim patjetër që u shfaq me një veshje që i përshtatet një shkolle elitare si Harvard.

Reklama

Aktorja, stilistja dhe modelja e njohur, foli për biznesin e saj, SKIMS – një markë e orientuar drejt veshjeve të brendshme. Burimet i thanë TMZ se Kim iu bashkua edhe Jens Grede, i cili gjithashtu themeloi SKIMS pasi të dy ishin të ftuar të flisnin për markën dhe qasjen ndaj biznesit në përgjithësi.

Reklama

Studentët “Ivy League” patën një bisedë të gjerë dhe të hapur me yllin e famshëm dhe bashkëthemeluesin e saj teksa ata dhanë një prezantim 2-orësh rreth markës në një kurs të quajtur “Moving Beyond Direct-to-Consumer”, i cili mësohet nga profesorët Ayelet Israeli, Matt. Higgins dhe Len Schlesinger.

Reklama

Si pjesë e deklaratës së misionit të Skims, si Kim Kardashian ashtu edhe Jens Grede sfidojnë status quo-në e modës duke pohuar se:

“Ne po vendosim standarde të reja duke ofruar zgjidhje për çdo trup. Nga veshjet e formave të ndërtuara teknikisht që përmirësojnë linjat tuaja trupore deri te të brendshmet që shtrihen deri në dyfishin e tyre. Madhësia, qëllimi ynë është të rinovojmë vazhdimisht të kaluarën dhe të avancojmë industrinë tonë për të ardhmen.”

Reklama

Në mars 2022, SKIMS u përfshi në listën e TIME mbi 100 kompanive më me ndikim të vitit.

Çfarë do të bësh tjetër, Kim?

View this post on Instagram

A post shared by SKIMS (@skims)