LAJMI I FUNDIT:

Këshillat e Pamela Andersonit për vagjinë të lumtur

Këshillat e Pamela Andersonit për vagjinë të lumtur

Natyrisht që vagjinave u duhet kujdes i duhur. Dhe që ato gjithsesi kënaqen me të. Nëse keni hyrë në shkollë të mesme, me siguri keni vërejtur që vagjina juaj ndryshon.

Nëse dëshironi ta përpunoni vagjinën tuaj, ju propozojmë t’i lexoni këto këshilla të Pamela Andersonit.

Prezervativët


Pos që janë mjete që zënë vendin më të rëndësishëm, kur është fjala për mbrojtjen nga sëmundjet e transmetueshme seksuale dhe për shtatzëninë e padëshirueshme, prezervativët gjithashtu mirëmbajnë vlerën ph të shëndetshme të vagjinës.

Maska për vagjinë

Pas dushit, lyejeni me një shtresë të hollë të vajit të kokosit skajet e jashtme të vagjinës. Këtë veprim mund ta përsërisni çdoherë kur përdorni WC-në.

Vibratori

Nëse nuk keni partner, gjeni një vibrator apo ndonjë lodër të ngjashme dhe ofroni vetes kënaqësinë e merituar, transmeton Telegrafi.

Lubrifikantët

Me rastin e marrëdhënies seksuale përdorni lubrifikantë. Mos lejoni që partneri në vend të lubrifikantit të përdorë pështymën. Seksi nuk duhet të jetë përvojë e dhembshme dhe gjithmonë mund të përdorni lubrifikant kur keni vagjinën të thatë.

Hiqni rrobat

Lejoni vagjinës suaj të marrë frymë. Kjo nuk do të thotë që do të duhej të bartni xhinse apo gardërobë tjetër pa veshur brekë kur dilni nga shtëpia, apo edhe derisa jeni në shtëpi. Pra, rrini më rehat.

Mos përdorni mjete për kujdesin intim

Shmangni mjetet për higjienën intime, mirëpo as sapunët aromatikë. Gjithashtu, mos e lani vagjinën nga “brenda”, por nga jashtë. Facoletat aromatike për higjienë intime gjithashtu mos i përdorni.

Masturbimi

Kurdo që ndieni nevojën për t’u kënaqur, mos ngurroni ta bëni atë. Me partner por edhe pa partner.

Vizitohuni te terapeuti seksual

Nëse shkoni te nutricionisti, trajneri apo psikologu, përse të mos shkoni të vizitoheni edhe te terapeuti seksual.

Një përqafim i madh

Natyrisht, edhe vagjina ka nevojë për përqafim. Përpiquni që kohë pas kohe ta përqafoni. Thjesht, lëshoni dorën mbi të për disa sekonda dhe ofroni vetes një ledhatim të lehtë. /Telegrafi/