0Shares

Një pamje e tillë fizike padyshim se i ka avantazhet e veta. Ndër këto avantazhe është edhe fakti se gjithmonë do të dukeni më e re sesa mosha që e keni.

Por, përveç avantazheve, ky fenomen i ka edhe të këqijat e veta: duhet të keni tejet kujdes kur i zgjidhni rrobat dhe aksesorët, pasi që një kombinim i gabuar mund t’jua ndryshojë krejtësisht pamjen, transmeton Telegrafi.

Prandaj, duke e marr parasysh këtë, ekspertë të ndryshëm kanë këshilluar se çfarë duhet të bëni për t’u dukur më e gjatë dhe më e hollë:

Keni kujdes si i kombinoni fustanet me bluzat, dhe gjithmonë është më mirë ta futni nën fustan bluzën sepse e thekson belin, i “zgjatë” këmbët dhe në përgjithësi ju bën të dukeni më e brishtë

Linjat vertikale (fustanet pa rrip në kombinim me këpucë me ngjyrë të ndritshme) ju bëjnë të dukeni më e gjatë dhe më e hollë

Një bluzë e prerë është zgjedhja e përsosur për çdo femër të vogël. Kombinimi i një bluze të tillë me xhinse deri në bel bën që këmbët t’ju duken më të gjata – provojeni dhe nuk do të zhgënjeheni.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)