LAJMI I FUNDIT:

Kërcënimet me vdekje, Policia del në vend ngjarje

Kërcënimet me vdekje, Policia del në vend ngjarje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti si dhe kryetari i Bashkësisë islame, Naim Tërnava janë kërcënuar me vdekje nëpërmjet grafiteve.

Persona ende të panjohur kanë shkruar grafite me porosi kërcënuese edhe me vdekje në muret e Fakultetit të Filologjisë.

Kërcënohen me jetë Thaçi, Kurti, Ahmeti e Tërnava (Foto)
Lexo po ashtu Kërcënohen me jetë Thaçi, Kurti, Ahmeti e Tërnava (Foto)

Policia ka dal në vendin e ngjarjes dhe po heton rastin.

Këtë akt e ka dënuar Bashkësia Islame e Kosovës, e cila ka kërkuar nga organet e drejtësisë që autorët të sillen para drejtësisë.


Në trend Lajme

Më shumë
A e rekomandoi ambasada e Kosovës një kosovar të pranojë dokumentet e Serbisë? MPJ deklarohet për rastin

A e rekomandoi ambasada e Kosovës një kosovar të pranojë dokumentet e Serbisë? MPJ deklarohet për rastin

Mirjeta Hajzeraj
Vuçiq tha se Tajvani është Kinë, reagon Serwer: Kjo tregon se dëshiron të mbajë hapur opsionin ushtarak në Kosovë

Vuçiq tha se Tajvani është Kinë, reagon Serwer: Kjo tregon se dëshiron të mbajë hapur opsionin ushtarak në Kosovë

Lajme
I riu që u godit për vdekje në Prishtinë ishte nga Deçani, Ramosaj shprehet i tronditur

I riu që u godit për vdekje në Prishtinë ishte nga Deçani, Ramosaj shprehet i tronditur

Lajme
Deputeti ukrainas porosi për Kosovën: Armatosuni, askush nuk ju mbron

Deputeti ukrainas porosi për Kosovën: Armatosuni, askush nuk ju mbron

Lajme
Kosova dhe Serbia në Bruksel diskutojnë për dinarin

Kosova dhe Serbia në Bruksel diskutojnë për dinarin

Lajme
Vaktia e Ramazanit 2024

Vaktia e Ramazanit 2024

Lajme
Kalo në kategori