LAJMI I FUNDIT:

Kërcënim me bombë, aeroplanët ushtarakë “shoqëruan” aeroplanin me pasagjerë që nga Polonia po shkonte në Greqi

Kërcënim me bombë, aeroplanët ushtarakë “shoqëruan” aeroplanin me pasagjerë që nga Polonia po shkonte në Greqi

Një aeroplan i Ryanair nga Polonia u shoqërua nga aeroplanët luftarakë për në Athinë pas një kërcënimi me bombë.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, aeroplani nga Katowice në Poloni u ul në El. Venizelos, Greqi – të dielën në mbrëmje.

Boeing 737-800 u pa i parkuar në një zonë të largët të aeroportit pasi piloti raportoi një kërcënim serioz gjatë fluturimit.

Një zëdhënës i aeroportit tha se “të gjithë njerëzit janë mirë dhe të sigurt”.

Policia dhe zjarrfikësit rrethuan aeroplanin pasi ai u ul në një vend të largët në aeroport dhe u inspektua nga skuadra e bombave, raportoi ANA, një agjenci greke e lajmeve.

Pasagjerët u zbritën nga aeroplani dhe u kontrolluan, si dhe bagazhet e tyre dhe vetë aeroplani.

Reklama
Reklama

Aeroplanët luftarakë grekë përgjuan aeroplanin teksa ai hyri në hapësirën ajrore greke, tha Ministria greke e Mbrojtjes.

Është e paqartë se nga erdhi origjina e kërcënimit me bombë, por mendohet se është bërë pak pasi aeroplani u largua nga Polonia.

Ndërkohë policia greke tha të dielën se nuk kishte gjetur eksploziv në bordin e aeroplanit.

Nga një kontroll i pasagjerëve dhe aeroplanit “nuk u gjet asgjë e dyshimtë”, tha policia në një deklaratë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Momenti kur droni kamikaz i Ukrainës shkatërron tankun rus

Momenti kur droni kamikaz i Ukrainës shkatërron tankun rus

Amerika
Rusia po i ofron Koresë së Veriut ushqim në këmbim të municioneve

Rusia po i ofron Koresë së Veriut ushqim në këmbim të municioneve

Evropa
Aeroplanët e dorëzuar nga shteti sllovak tashmë po kryejnë aksione në Ukrainë

Aeroplanët e dorëzuar nga shteti sllovak tashmë po kryejnë aksione në Ukrainë

Evropa
Trumpit pritet t'i ngritet aktakuza, pas

Trumpit pritet t'i ngritet aktakuza, pas "skandalit" me yllin pornografik

Amerika
Pamje për së afërti të luftimeve në llogoret afër Bakhmutit, si ushtarët ukrainas po i zmbrapseshin sulmit rus

Pamje për së afërti të luftimeve në llogoret afër Bakhmutit, si ushtarët ukrainas po i zmbrapseshin sulmit rus

Evropa
Rrugë të dëmtuara, ndërtesa të rrënuara - skena të tmerrshme nga Bakhmuti

Rrugë të dëmtuara, ndërtesa të rrënuara - skena të tmerrshme nga Bakhmuti

Evropa
Kalo në kategori