LAJMI I FUNDIT:

Keni libido të vogël? Konsumimi i këtij lëngu e rritë epshin seksual

Keni libido të vogël? Konsumimi i këtij lëngu e rritë epshin seksual

Lëngu i panxharit duket se mund t’jua rritë nivelet e libidosë.

Kjo perime përmban sasi të lartë të mineralit boron, i cili e rritë prodhimin e hormoneve seksuale, transmeton Telegrafi.


Konsumimi i lëngut të panxharit mund ta ndihmojë trupin ta metabolizojë dhe shfrytëzojë estrogjenin për gratë, dhe t’i rritë nivelet e testosteronit te meshkujt.

Pasja e një jete të shëndetshme seksuale është çelësi për gjumë më të mirë, zvogëlim të stresit dhe forcim të sistemit të imunitetit.

“Përdorimi i ushqimit si ilaç nuk është koncept i ri, gjithmonë ka ekzistuar kjo metodë. Hulumtime të shumta tregojnë se panxhari është në mesin e ushqimeve që e përmirësojnë libidonë. Përveç libidosë, panxhari sjell edhe përfitime tjera shëndetësore në trup”, ka treguar prodhuesi i lëngut të panxharit ‘BeetActive’.

Përveç panxharit, edhe shpargu dhe avokadot e rrisin libidonë. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Zbulohen qytetet me erën më të mirë në Evropë. I pari është ndër më të vjetrit në botë

Zbulohen qytetet me erën më të mirë në Evropë. I pari është ndër më të vjetrit në botë

Çfarë të vizitosh
A e keni ditur se për çfarë shërben pjesa metalike në letrën e sallamit, kjo video po bën xhiron në internet

A e keni ditur se për çfarë shërben pjesa metalike në letrën e sallamit, kjo video po bën xhiron në internet

A e dini se...
U zgjodh plazhi më i mirë në Evropë, por nuk është tamam një vend tipik për pushime verore

U zgjodh plazhi më i mirë në Evropë, por nuk është tamam një vend tipik për pushime verore

Çfarë të vizitosh
Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

A e dini se...
Si të përcaktoni me saktësisht moshën e një oktapodi: Fare e lehtë - numëroni unazat në krahët e tyre

Si të përcaktoni me saktësisht moshën e një oktapodi: Fare e lehtë - numëroni unazat në krahët e tyre

Libri i madh i kafshëve
23 prilli është një ndër ditët më të fuqishme të vitit: Si të manifestosh dëshirat e tua?

23 prilli është një ndër ditët më të fuqishme të vitit: Si të manifestosh dëshirat e tua?

Astrologji
Kalo në kategori