Andra Day thotë se ato thashetheme të bezdisshme për një lidhje me Brad Pitt nuk janë asgjë më shumë sesa një pjesë e trillimeve të Hollywood-it.

Këngëtarja e “Rise Up”, 36 vjeçe, hodhi poshtë të gjitha aludimet se ajo dhe Pitt kishin shkëmbyer numrat e telefonit në ceremoninë e ‘Oscars’ të këtij viti – duke thënë se ‘nuk e ka takuar kurrë’ yllin 57-vjeçar.

“Ne nuk po takohemi”, ka thënë ajo për Entertainment Tonight në çmimet BET të së dielës. “Ne as nuk e njohim njëri-tjetrin”.

Andra Day (Foto: Getty Images)

Day deklaroi se motra e saj e lajmëroi atë për herë të parë për raportimet se ajo dhe Pitt kishin shkëmbyer numrat.

“Motra ime më goditi me të vërtet, ajo ishte si, ‘Ju u takuat me Brad Pitt?’, Unë i thashë, “Unë mendoj se e kemi bërë”.

Pavarësisht thashethemeve, Andra është një tifoze e madhe e fituesit të ‘Oscar’.

Andra Day dhe Brad Pitt (Foto: Getty Images)

“Ai është i shkëlqyeshëm, super i talentuar, i mrekullueshëm”, vazhdon ajo.

Mes kujdestarisë dhe divorcit me ish-bashkëshorten Angelina Jolie, aktori i “Fight Club” ka qenë i përfshirë në disa lidhje.

Ai shijoi një romancë dashurie me modelen Nicole Poturalski, me të cilën u takua në mes të vitit 2020.

Të njëjtit u ndanë në tetor të vitit të kaluar me burime të cilat thanë se nuk ishte asgjë serioze. /Telegrafi/

Andra Day dhe Brad Pitt (Foto: Getty Images)