Kënga e re e Elon Musk është bërë hit në SoundCloud. Vetëm një javë pas publikimit të projektit muzikor të titulluar “Don’t Doubt Your Vibe”, kënga është përfshirë në listën e top 10 këngëve më të dëgjuara.

Ndërsa në ditët në vazhdim, është ngritur akoma në këtë top-listë duke u pozicionuar në vendin e tetë, transmeton Mashable.

Edhe pse shumëkush mendonte se ai po bënte shaka me publikimet e tij në Twitter, miliarderi i habiti të gjithë kur e lansoi këngën e tij të dytë (pas “RIP Harambe” që ia kishe kushtuar një gorille të ngordhur).

Emri artistik i pasanikut, i cili në muajt në vijim pritet të bëhet njeriu më i pasur në botë, është Elon “EDM” Musk.

Ai ka thënë se vet e ka kënduar vet e ka kënduar këngën dhe e ka shkruar tekstin, edhe pse rimat janë shumë të thjeshta. /Telegrafi/

/Telegrafi/