Yjet dolën për të nderuar të ndjerin Virgil Abloh.

Duke nisur Javën e Modës në Paris të hënën, Off-White mbajti sfilatën e parë të modës që kur stilisti i ndjerë vdiq papritur në nëntor 2021.

Ngjarja “Toka kozmike” shfaqi flamuj me një nga thëniet e famshme të Abloh – “Pyetje gjithçka” – të stolisur mbi ta, së bashku me një llambadar të madh në mes të një dhome të bardhë të ashpër.

Bella dhe Gigi Hadid zbardhin vetullat për Versace Bella dhe Gigi Hadid zbardhin vetullat për Versace

Pista përfshinte një sërë fytyrash të famshme, duke përfshirë modelet Naomi Campbell, Cindy Crawford, Kaia Gerber, Kendall Jenner, Karlie Kloss, Amber Valletta, Serena Williams, Gigi dhe Bella Hadid dhe shumë të tjera që ishin veshur me dizajnet e Abloh.

Reklama

Disa nga këto pamje në nderim të dizajnerit të njohur ua sjellim më poshtë:

Reklama

Serena Williams

Gigi Hadid

Kendall Jenner

Karlie Kloss

Kaia Gerber

Bella Hadid

Naomi Campbell

Helena Christensen

Joan Smalls

/Telegrafi/