LAJMI I FUNDIT:

Katër gjëra që duhet t’i dini kur dërgoni mesazhe

Katër gjëra që duhet t’i dini kur dërgoni mesazhe

Të gjitha kemi dëshirë që vazhdimisht t’ia kujtojmë atij se sa na mungon dhe sa na pëlqen. Megjithatë, nëse është afër jush, apo nëse sapo jeni parë me të në mëngjes, mos i dërgoni mesazhe të tilla.

Bëjeni të ndiejë mungesën!

Në vend se t’i tregoni se sa ju mungon, ju mund ta bëni që ai të ndiejë mungesën tuaj, duke i dërguar mesazhe nga një ndejë me miq, duke i treguar se sa mirë jeni duke kaluar atje, edhe pse ai nuk është me ju, transmeton Telegrafi.


Shmangini detajet!

Mos e teproni me detaje duke e stërzgjatur mesazhin. Tregoni thjesht në pika të shkurtra se ku jeni dhe si jeni duke kaluar, në mënyrë që të bisedoni më gjatë në takim.

Kush je ti?

Nëse doni ta çmendni një mashkull, duhet që të paktën një herë ta provoni këtë teknikë. Me arsyetimin se ju ka humbur numri i tij, nëse ai ju dërgon mesazh i pari, ju duhet të përgjigjeni me këtë frazë. Kjo do ta bëjë të mendojë se ku ndodhet ai në raport me ju, për shkak se ju nuk keni mbajtur në mend numrin e tij.

Mos i dërgoni dy mesazhe!

Mos e teproni me dy mesazhe të njëpasnjëshme dhe prisni që së pari t’ua kthejë mesazhin e parë, edhe nëse ju duhet të prisni tërë ditën për këtë. Kjo do ta bëjë të mendojë se ju tashmë ‘keni rënë në grackë’ dhe nuk do të mundohet t’ju bëjë përshtypje. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Kthimi i xhinseve të ngushta: Pantallona super të ngushta për lojëra në stil atraktiv nga mëngjesi në mbrëmje

Kthimi i xhinseve të ngushta: Pantallona super të ngushta për lojëra në stil atraktiv nga mëngjesi në mbrëmje

Moda
Kur nëna kujdeset tepër për fëmijën: Kjo nuk është dashuri, është problem!

Kur nëna kujdeset tepër për fëmijën: Kjo nuk është dashuri, është problem!

Këshilla për prindër
Java e 26-të e shtatzënisë: Bebja hap sytë, dëgjon tingujt e mjedisit dhe nëna duhet t'i kushtojë vëmendje këtyre simptomave

Java e 26-të e shtatzënisë: Bebja hap sytë, dëgjon tingujt e mjedisit dhe nëna duhet t'i kushtojë vëmendje këtyre simptomave

Shtatzëna
Ushqimi të cilin duhet ta hani në mënyrë që vagjina t’ju bëhet e ngushtë

Ushqimi të cilin duhet ta hani në mënyrë që vagjina t’ju bëhet e ngushtë

Ushqim i shëndetshëm
Louis Vuitton nxjerr në shitje çizmet që imitojnë këmbën e një femre

Louis Vuitton nxjerr në shitje çizmet që imitojnë këmbën e një femre

Femra
Fytyrë të butë, të shëndetshme dhe të pastër vetëm me këta dy përbërës

Fytyrë të butë, të shëndetshme dhe të pastër vetëm me këta dy përbërës

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Kalo në kategori