Sulmuesi me prejardhje shqiptare, Pajtim Kasami ka shkëlqyer sot (e shtunë) me Sionin ndaj St Gallenit në Superligën e Zvicrës.

Sioni ka barazuar me rezultat 2-2 në shtëpi ndaj St Gallenit në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të të kampionatit zviceran.

Megjithatë, në këtë barazim të vendasve shenj ka arritur të lë sulmuesi shqiptar, Kasami.

Të gjitha lajmet rreth Pajtim Kasamit Të gjitha lajmet rreth Pajtim Kasamit

Kasami ka arritur të shkëlqej në këtë ndeshje me dy gola, ku i pari ishte thjeshtë superior.

Goli i parë i Kasamit erdhi në minutën e 24-të të ndeshjes dhe ishte fenomenal pasi u shënuan nga goditja e këndit.

Sulmuesi nga Gostivari arriti të shënoj edhe në minutën e 55-të për 2-1 pas asistimit të shqiptarit tjetër të Sionit, Ermir Lenjani.

Me këto dy gola, Kasami e sheh veten në kuotën e shtatë golave dhe katër asistime deri më tani këtë sezon, ndërsa Lenjani ka tri gola dhe tri asistime.

Në anën tjetër, Sioni renditet në pozitën e gjashtë me 26 pikë apo vetëm dy pikë më pak se pozita që i dërgon në garat evropiane.