LAJMI I FUNDIT:

Kapen 58 kg kanabis në Qafë Thanë, arrestohen tre persona

Kapen 58 kg kanabis në Qafë Thanë, arrestohen tre persona

Tre persona janë vënë në pranga dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim me finalizimin e fazës së trembëdhjetë të operacionit policor të koduar “Restart”, që ka nisur një vit më parë.

Reklama

Bëhet e ditur se në kuadër të këtij operacioni në pranga u vunë Erisa Fero, 28 vjeçe, banuese në Tiranë, Likë Basha, 32 vjeç, banues në fshatin Mafsheq të Krujës dhe M. K., 17 vjeç.

Kurse në kërkim u shpallën një 30-vjeçar dhe 28-vjeçar, banues në fshatin Piskupat, Pogradec. Personat e përmendur më sipër u arrestuan pasi policia ndaloi një automjetin tip “Volkswagen” në Lin të Pogradecit pas informacioneve se do të trafikohej një sasi e konsiderueshme lënde narkotike.

Gjatë kontrollit në brendësi të automjetit të ndaluar në Qafë Thanë, në pjesën e bagazhit u gjetën dhe sekuestruan 58 kg lëndë e dyshuar narkotike kanabis. Nga hetimet e kryera rezulton se 28-vjeçarja Fero dhe dy të arrestuarit e tjerë kishin kryer transportimin e lëndës narkotike nga Tirana në drejtim të Qafë Thanës.

Po nga veprimet e para hetimore rezulton se trafikimin e sasisë së drogës në drejtim të Maqedonisë, do ta kryenin dy personat e shpallur në kërkim. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Lajme
Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Lajme
Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Lajme
Për Asociacionin, sytë te Amerika

Për Asociacionin, sytë te Amerika

Lajme
Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Lajme
Kalo në kategori