LAJMI I FUNDIT:

Kaos në Kuvendin e Shqipërisë, opozita bllokon foltoren dhe kërkon Ramën, ndërkohë që kalohen në votim çështjet e ditës

Kaos në Kuvendin e Shqipërisë, opozita bllokon foltoren dhe kërkon Ramën, ndërkohë që kalohen në votim çështjet e ditës
LSA

Kuvendi i Shqipërisë është përshirë përsëri nga kaosi pasi deputetët e opozitës bllokuan foltoren duke kërkuar praninë e kryeministrit Edi Rama në seancë për t’u përgjigjur për lidhjet e tij me ish-kreun e arrestuar të FBI-së, Charles McGonigal. 

Reklama

Ndërkohë që opozita mban të bllokuar foltoren, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka vazhduar me rendin e ditës duke kërkon votim të projektligjeve, raporton Telegrafi Shqipëri.

Deputetët e opozitës nuk janë dakord që kryeministri Edi Rama të delegojë ministren Elisa Spiropali për interpelancën e kërkuar prej tyre.

Teksa ka vijuar tensioni në sallën e Kuvendit, Nikolla ka përjashtuar nga seanca deputetin Gazmend Bardhi. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Kurti për situatën në veri: S'kam marrë ultimatum - gjërat nuk zgjidhen me trysni

Kurti për situatën në veri: S'kam marrë ultimatum - gjërat nuk zgjidhen me trysni

Lajme
Mustafa: Në vitin 2020 prishëm koalicionin me VV-në për të evituar konfrontimin me ShBA-të, vepruam mirë por e paguam shtrenjtë

Mustafa: Në vitin 2020 prishëm koalicionin me VV-në për të evituar konfrontimin me ShBA-të, vepruam mirë por e paguam shtrenjtë

Lajme
Të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e Qeverisë

Të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e Qeverisë

Lajme
'Trupin e treta në acid', gjenden pas 9 vitesh eshtrat e shqiptares së zhdukur

'Trupin e treta në acid', gjenden pas 9 vitesh eshtrat e shqiptares së zhdukur

Lajme
Nga masat e ashpra për Kosovën te shpallja “non grata” për Kurtin dhe Sveçlën, Euronews Albania publikon pikat e sanksioneve të mundshme

Nga masat e ashpra për Kosovën te shpallja “non grata” për Kurtin dhe Sveçlën, Euronews Albania publikon pikat e sanksioneve të mundshme

Lajme
Mbi 31 mijë lindje brenda dhe jashtë Kosovës gjatë vitit të kaluar - këta janë emrat më të përdorur

Mbi 31 mijë lindje brenda dhe jashtë Kosovës gjatë vitit të kaluar - këta janë emrat më të përdorur

Sociale
Kalo në kategori