LAJMI I FUNDIT:

Jovanoviq: Vuçiq të tregojë se e ka pranuar planin franko-gjerman për Kosovën

Jovanoviq: Vuçiq të tregojë se e ka pranuar planin franko-gjerman për Kosovën

Kryetari i Partisë së Re Demokratike të Serbisë (DSS), Milosh Jovanoviq, ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duhet t’u thotë qartë qytetarëve se e ka pranuar planin franko-gjermane për Kosovën dhe pastaj të verifikojë se sa njerëz do të votonin për listën e tij dhe Partinë Përparimtare Serbe (SNS).

Lidhur me raundin e ri të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, Jovanoviq ka vlerësuar se “bëhet fjalë për pranimin e marrëveshjes franko-gjermane” dhe se Vuçiq duhet t’ua thotë hapur qytetarëve këtë, transmeton Telegrafi.

“Nëse do të jemi në pozitë që kryejmë funksione shtetërore pas zgjedhjeve, koalicioni ‘Nada’ do ta refuzojë këtë propozim sepse është antikushtetues”, tha Jovanoviq në një bisedë me qytetarët në Beograd. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Kolapsi me internet, preket edhe Kosova

Kolapsi me internet, preket edhe Kosova

Lajme
Djegia e veturave në lagjen “Marigona Rezidence”, policia jep detaje

Djegia e veturave në lagjen “Marigona Rezidence”, policia jep detaje

Kronika e Zezë
Ikjet e Faton Hajrizit, fajin ia linte shtetit për mos risocializimin e tij  – çfarë thoshte ai për Telegrafin kur vuante dënimin në Burgun e Sigurisë së Lartë?

Ikjet e Faton Hajrizit, fajin ia linte shtetit për mos risocializimin e tij – çfarë thoshte ai për Telegrafin kur vuante dënimin në Burgun e Sigurisë së Lartë?

Elfije Boletini
Digjen dy vetura në lagjen

Digjen dy vetura në lagjen "Marigona Rezidence"

Kronika e Zezë
Problemi global i sigurisë kibernetike prek edhe KESCO-n

Problemi global i sigurisë kibernetike prek edhe KESCO-n

Lajme
Drogë, armë, vetura dhe para - policia jep detaje nga aksioni kundër fajdes në Prishtinë ku u arrestuan katër persona

Drogë, armë, vetura dhe para - policia jep detaje nga aksioni kundër fajdes në Prishtinë ku u arrestuan katër persona

Lajme
Kalo në kategori