LAJMI I FUNDIT:

Plani franko gjerman

113 Artikuj

Kurti: SHBA-ja dhe BE-ja ta nxisin Serbinë që të përmbushë detyrimet e draftit franko-gjerman

Kurti: SHBA-ja dhe BE-ja ta nxisin Serbinë që të përmbushë detyrimet e draftit franko-gjerman

Kosovë
Kritikat për Kurtin, Rama: E çmoj, por s’e mirëkuptoj dot, nuk fiton duke bërë si Don Kishot

Kritikat për Kurtin, Rama: E çmoj, por s’e mirëkuptoj dot, nuk fiton duke bërë si Don Kishot

Kosovë
Rama: Kosova e ka në tryezë ofertën më të mirë të mundshme, Serbia të detyrohet ta pranojë planin franko-gjerman

Rama: Kosova e ka në tryezë ofertën më të mirë të mundshme, Serbia të detyrohet ta pranojë planin franko-gjerman

Kosovë
“Pinokio” për Kurtin, qumësht e tortë ndaj Bislimit e parullë “edhe asi, edhe ksi” për Konjufcën – aksionet e PSD-së në kundërshtim të marrëveshjes së Ohrit

“Pinokio” për Kurtin, qumësht e tortë ndaj Bislimit e parullë “edhe asi, edhe ksi” për Konjufcën – aksionet e PSD-së në kundërshtim të marrëveshjes së Ohrit

Besnike Salihu
Marrëveshja e Ohrit, Borrell: Çdo përpjekje për të vënë në mëdyshje është e kotë

Marrëveshja e Ohrit, Borrell: Çdo përpjekje për të vënë në mëdyshje është e kotë

Kosovë
“Marrëveshja e Ohrit e mangët e pa njohje në qendër”, “produkt i negocimit dhe qasjes së kryeministrit Kurti” – gjithçka nga intervista me nënkryetaren e PDK-së

“Marrëveshja e Ohrit e mangët e pa njohje në qendër”, “produkt i negocimit dhe qasjes së kryeministrit Kurti” – gjithçka nga intervista me nënkryetaren e PDK-së

Kosovë
Pasoja në rast të moszbatimit – marrëveshja për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi, deklarata e Escobarit dhe ambasadorit Guerot

Pasoja në rast të moszbatimit – marrëveshja për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi, deklarata e Escobarit dhe ambasadorit Guerot

Kosovë
Vuçiq tregon pse nuk e nënshkroi aneksin e marrëveshjes

Vuçiq tregon pse nuk e nënshkroi aneksin e marrëveshjes

Serbia
Dy skenarët e takimit Kurti-Vuçiq në Ohër sipas drejtorit të institutit EPIK 

Dy skenarët e takimit Kurti-Vuçiq në Ohër sipas drejtorit të institutit EPIK 

Kosovë
Propozimi evropian dhe aneksi i zbatimit, Kurti dhe Vuçiq takohen sot në Ohër

Propozimi evropian dhe aneksi i zbatimit, Kurti dhe Vuçiq takohen sot në Ohër

Kosovë
Takimi Kurti-Escobar, Zyra e kryeministrit: Delegacioni qeveritar i Kosovës udhëton për në Ohër me vullnet të mirë

Takimi Kurti-Escobar, Zyra e kryeministrit: Delegacioni qeveritar i Kosovës udhëton për në Ohër me vullnet të mirë

Kosovë
Escobar në Prishtinë: Nga takimi në Ohër pres lajme të mira

Escobar në Prishtinë: Nga takimi në Ohër pres lajme të mira

Kosovë
Takimi i së shtunës në Ohër, Escobar sot në Prishtinë takon Osmanin e Kurtin

Takimi i së shtunës në Ohër, Escobar sot në Prishtinë takon Osmanin e Kurtin

Kosovë
Abazi: Në dialog nuk përmendet që shqiptarët e veriut të kthehen në shtëpitë e tyre mbas 20 vjetëve

Abazi: Në dialog nuk përmendet që shqiptarët e veriut të kthehen në shtëpitë e tyre mbas 20 vjetëve

Kosovë
Takimi i Ohrit, Vuçiq nuk flet për vijat e kuqe: Gjithçka që është nënshkruar në kuadër të dialogut duhet të zbatohet

Takimi i Ohrit, Vuçiq nuk flet për vijat e kuqe: Gjithçka që është nënshkruar në kuadër të dialogut duhet të zbatohet

Kosovë
Propozimi evropian, Borrell: Koha që Kosova dhe Serbia të bien dakord për Aneksin e zbatimit

Propozimi evropian, Borrell: Koha që Kosova dhe Serbia të bien dakord për Aneksin e zbatimit

Kosovë
Takimi Kurti – Vuçiq në Ohër, Escobar të premten në Prishtinë takon liderët e shtetit

Takimi Kurti – Vuçiq në Ohër, Escobar të premten në Prishtinë takon liderët e shtetit

Kosovë
Agjenda e takimit në Ohër – deklarata e Kurtit, ambasadorit Hovenier dhe Rohde për aneksin e zbatimit

Agjenda e takimit në Ohër – deklarata e Kurtit, ambasadorit Hovenier dhe Rohde për aneksin e zbatimit

Besnike Salihu
Kurti flet për takimin e 18 marsit: ​Plani i zbatimit duhet të përmbajë detaje konkrete

Kurti flet për takimin e 18 marsit: ​Plani i zbatimit duhet të përmbajë detaje konkrete

Kosovë
Tri ditë para takimit Kurti-Vuçiq në Ohër, i dërguari i SHBA-së, Gabriel Escobar në Beograd

Tri ditë para takimit Kurti-Vuçiq në Ohër, i dërguari i SHBA-së, Gabriel Escobar në Beograd

Kosovë
“Liberalizimi i vizave punë e kryer, e pamundur që procesi të bllokohet”, takimi i 18 marsit dhe dy skenarët – gjithçka nga intervista me Shashën

“Liberalizimi i vizave punë e kryer, e pamundur që procesi të bllokohet”, takimi i 18 marsit dhe dy skenarët – gjithçka nga intervista me Shashën

Kosovë
Emisari gjerman: Kosova është gjithmonë e fortë, kur arrin të thotë po

Emisari gjerman: Kosova është gjithmonë e fortë, kur arrin të thotë po

Kosovë
Modelet e përmendura për Asociacionin, qëndrimi i Kurtit dhe deklarata e ambasadorit britanik për takimin e 18 marsit 

Modelet e përmendura për Asociacionin, qëndrimi i Kurtit dhe deklarata e ambasadorit britanik për takimin e 18 marsit 

Kosovë
Këshilli i Ministrave i tha po liberalizimit të vizave, vizita e Lajçakut në Kosovë dhe deklarata e Wellerit për Propozimin evropian – top lajmet e javës

Këshilli i Ministrave i tha po liberalizimit të vizave, vizita e Lajçakut në Kosovë dhe deklarata e Wellerit për Propozimin evropian – top lajmet e javës

Besnike Salihu